W minioną sobotę, 3 czerwca na torze Drive Position w Jankach popularni aktorzy, dziennikarze i artyści zmierzyli się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi uczestnicząc w 10. edycji imprezy VIP CROSS. Podobnie jak w ubiegłym roku trudną terenową trasę zawodnicy pokonywali za kierownicą Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 Monster. Imprezie towarzyszył cel charytatywny, realizowany dzięki współpracy organizatorów z Fundacjami Sedeka i Drogi Mazowsza.


Tegoroczny VIP Cross zgromadził 15 załóg. Zawodnicy za kierownicami Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 Monster dzielnie pokonywali rowy z gliną i wodą, koleiny, zakręty, trawersy, schody, strome zjazdy i podjazdy na specjalnym torze offoradowym Drive Position w Jankach. Impreza miała na celu promocję sportu motorowego oraz bezpiecznej jazdy a towarzyszył jej cel charytatywny. Najlepsi okazali się Antoni Pawlicki i Tomasz Oświeciński. O kolejnych miejscach na podium zadecydowała dogrywka. Ostatecznie 2. miejsce ex aequo zajęli: Maja Hyży i Eliza Gwiazda oraz Agnieszka Mrozińska oraz Alex Caprice. Trzecie miejsce wywalczyli Beata Tadla i Łukasz Zagrobelny.

Cel charytatywny spotkania został zrealizowany dzięki współpracy organizatorów z Fundacjami Sedeka i Drogi Mazowsza. Fundacje zorganizowały w internecie aukcję jazd z gwiazdami a jej zwycięzca mógł przejechać poza konkursem całą trasę u boku wybranego celebryty. W jazdach charytatywnych udział wzięli: Beata Tadla, Łukasz zagrobelny, Tomasz Oświeciński, Antoni Pawlicki, Iwona Wągrowska, Eva Basta, Tomasz Ciachorowski i Robert Klatt. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Kasi Wojtowicz – ofiary wypadku drogowego, która od trzech miesięcy pozostaje w śpiączce.