Mydła solne są kosmetykami w pełni naturalnymi. Mają działanie antybakteryjne,  przeciwgrzybiczne, oczyszczają skórę. Nadają się do pielęgnacji cery, jak i ciała. Mydła solne są szczególnie polecane osobom z problemami z trądzikiem. Mydło solne ma też działanie wygładzające i świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry dojrzałej. 

Cudowne właściwości mydła solnego tkwią w zawartych w nim mikroelementach. Działanie mydła solnego jest zbliżone do stosowanych w kosmetyce minerałów z Morza Martwego.

Mydło solne można stosować codziennie, a szczególnie polecane jest jego stosowanie przed snem. Przed użyciem mydła wykonaj demakijaż za pomocą mleczka i płynu micelarnego. Na wilgotną skórę twarzy rozprowadź mydło solne, wmasowuj w skórę przez kilka minut. Pozostaw mydliny na krótki czas na twarzy. Pozwoli to na uaktywnienie zawartych w mydle minerałów. Po tym czasie opłucz twarz je ciepłą wodą.

Początkowo po użyciu mydła solnego mogże pojawić się pieczenie lub lekkie podrażnienie skóry twarzy. Jeśli po kilku użyciach skóra się nie przyzwyczai, lepiej zaprzestań używania mydła.

Regularne stosowanie mydła solnego sprawi, że twoja skóra będzie miękka, oczyszczona i bardziej gładka. Mydło solne pomoże ci zniwelować przebarwienia potrądzikowe lub słoneczne. Ten naturalny kosmetyk oczyszcza nie tylko skórę z zewnątrz. Zawarte w nim minerały przenikają przez nią i wspomagają naturalny drenaż limfatyczny, co z kolei przyczynia się do redukcji cellulitu.