Cellulit nazywany pomarańczową skórką to problem, który dotyczący większości kobiet. Medyczna nazwa to lipodystrofia. W efekcie powierzchnia skóry jest pofałdowana i nierówna. O leczeniu i sposobach jego eliminacji pisaliśmy już mnóstwo!

Co ma wpływ na cellulit? Przede wszystkim warto spojrzeć na dietę i wyeliminować z niej pewne składniki.

Która z nas nie lubi dobrego jedzenia, gazowanych napojów czy nieregularnie spożywa posiłki ze względu na prowadzony tryb życia? Właśnie takie warunki są idealne na rozwoju niechcianego cellulitu. Wystarczy wyeliminować niektóre składniki z diety, aby pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej.

Majonez to wielki sprzymierzeniec cellulitu. Choć świetnie smakuje i pasuje do wielu potraw spróbuj go wyeliminować ze swojej diety. Spróbuj go ukręcić z żółtka i soku z cytryny. Smak będzie podobny, a w swojej konsystencji jest lżejszy. Cellulit obok majonezu lubi żywić się ketchupem i musztardą. Zastąp te sosy przecierem pomidorowym lub ziarenkami gorczycy.

Dwutlenek węgla jest niezwykle szkodliwy dla zdrowia, kondycji skóry i paznokci. Napoje nasycone CO2 choć smaczne są bardzo niezdrowe. Zawierają mnóstwo cukrów i dodatków chemicznych.

Sól odpowiada za utrzymanie wody w organizmie, a to jest pożywką dla rozwoju cellulitu wodnego. Zatrzymanie wody w organizmie sprawia, że czujemy się ociężale, nogi są spuchnięte, a poruszanie utrudnione. Dlatego nie powinniśmy spożywać więcej niż 1,5 grama soli dziennie.

Cellulit- wyeliminuj nadmiar soli

Cellulit- wyeliminuj nadmiar soli

Cellulit wodny to najczęściej występująca przypadłość u kobiet. Jest on jednak łatwiejszy do zwalczenia niż cellulit tłuszczowy. Jak się go pozbyć?

Cellulit wodny najczęściej dotyka kobiet, które nie mają problemów z nadwagą. Jest on związany z gromadzeniem się wody w organizmie, co może być spowodowane złą dietą. Inną przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne oraz problemy z krążeniem.

Sprzymierzeńcem powstawania wodnego cellulitu jest sól. Dlatego też jeśli chcesz wygrać walkę z cellulitem tego typu pokarmy zastąp dużą ilością warzyw, owoców, ryb, nasion, orzechów oraz kiełków. Do przyprawiania jedzenia możesz zamiast soli używaj imbir lub kolendrę.

W walce z cellulitem pomoże picie dużej ilości wody, która działa oczyszczająco na organizm.  Pij też soki z warzyw oraz herbatki ziołowe.

Przeczytaj jak mydło solne pomaga pozbyć się cellulitu.