Wakacje to czas, kiedy dużo czasu spędzamy nad wodą. Podczas kąpieli w basenie, w morzu czy w jeziorze może dojść do zatkania ucha przez wodę. Powoduje to duży dyskomfort, uczucie głuchoty na jedno ucho czy szumienia. Nie musisz już czekać, aż woda samoczynnie wypłynie z ucha. Istnieje kilka prostych sposobów na jej usunięcie.

Zaraz po kąpieli połóż się na boku. Najpierw połóż się na boku, w którym ucho jest zatkane i pozostań w tej pozycji przez 10 minut. Następnie przekręć się na prawe ucho jeśli zatkane masz prawe ucho. Leż w tej pozycji przez kolejne kilka minut. Pod ucho podłóż ręczniki, aby woda mogła spokojnie w niego wsiąknąć.

Ustaw suszarkę na najniższy poziom ciepła. Delikatnie skieruj powiew powietrza do ucha. Trzymaj suszarkę w odległości nie mniejszej niż 25 centymetrów od ucha. Zbliżaj i oddalaj podmuch ciepła od ucha, aby uniknąć jego poparzenia.

Przygotuj własne krople do uszu. Wymieszaj łyżkę octu z łyżką spirytusu salicylowego. Odchyl głowę na bok i zakropl ucho przy użyciu zakraplacza. Użyj 2-3 krople mieszanki.

Stań w miejscu, w którym nie ma przedmiotów. Przechyl głowę lekko w prawo lub w lewo, w zależności, w którym uchu masz wodę. Delikatnie potrząsaj głową, aby uwolnić płyn. Nie potrząsaj głową zbyt mocno, aby uniknąć bólu szyi.