piękne usta

Usta podobnie jak inne części ciała starzeją się, tracą elastyczność i dobry wygląd. Stają się cieńsze, bledsze i mniej atrakcyjne. Istnieją jednak sposoby na piękne usta, które pozwolą cieszyć się pełnymi i sprężystymi przez długie lata. 

Pamiętaj o pielęgnacji

Usta podobnie jak inne partie naszego ciała wymagają specjalnej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest systematyczne nawilżanie ust. Ich powierzchnia nie zawiera gruczołów łojowych, zatem same musimy zapewnić ich odpowiednie nawilżenie. Raz w tygodniu warto wykonać delikatny peeling, który pobudzi krążenie i usunie martwy naskórek. Latem należy stosować specjalne pomadki z filtrem UV chroniącym przed działaniem promieni słonecznych. Zimą z kolei warto stosować balsamy nawilżające, które jednocześnie będą chronić przed działaniem niskiej temperatury i wiatru. 

Nie bój się kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy nawilża i ujędrnia miejsca, w które jest aplikowany. Warto więc dokonać zastrzyku z kwasu hialuronowego w gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten przywróci jędrność oraz piękny kolor ust. 

Wykonuj masaż ust

Aby mieć piękne usta wykonuj ich masaż miękką szczoteczką do zębów. Dzięki regularnym masażom ust poprawisz ich ukrwienie i powróci ich piękny kolor. Masaż szczoteczką usunie również martwy naskórek. Pamiętaj jednak, że szczoteczka powinna być miękka co pozwoli zapobiec podrażnieniu skóry ust. Masaż wykonuj minutę, delikatnymi, kolistymi ruchami od jednego kącika ust, do drugiego. Piękne usta osiągniesz w pare minut.

Chcesz mieć piękne usta? Nakładaj maseczkę

Usta podobnie jak skóra twarzy potrzebują szczególnej pielęgnacji. Wykonuj raz w tygodniu maseczkę na usta co pozwoli zachować ich piękną kondycje na dłużej. Łyżkę miąższu z dojrzałego avocado wymieszaj z łyżką ciepłego mleka. Miksturę nałóż na usta i zmyj po 10 minutach. Avocado można zastąpić dojrzałym bananem. 

Wiedziałas?, że?  Dezodorant możesz zrobić sama