Zboża rosnące na polach mogą być wykorzystane w codziennej pielęgnacji naszego ciała. Owies to świetny składnik dla alergików, pszenica wpływa na zachowanie młodości, a orkisz to pogromca wszelkich toksyn. Teraz możesz skorzystać z ich cudownych właściwości w domowym zaciszu.

Zboża – ich ziarna są bogate w białko, sole mineralne, witaminę E i B. Drobno zmielone ziarna zbóż można używać jako mygło do mycia twarzy, przygotować maseczki, peelingi czy wywary do kąpieli.

Owsiany peeling dla cery wrażliwej:

1 łyżka zmielonych migdałów

1 łyżka płatków owsianych

1 łyżka miodu

3 łyżeczki mleka

Wszystkie składniki wymieszaj razem na gęstą papkę. Myj nią codziennie twarz i szyję. Od czasu do czasu możesz zastosować ją jako maseczkę.

Peeling gruboziarnisty z mąki lub otrąb:

1 łyżka mąki

1 łyżka miodu

lub

3 łyżki otrąb

2 łyżki śmietanki

Składniki wymieszaj. Powstałą papkę wcieraj w skórę twarzy na sucho i pozostaw ją na kilka minut. Po tym czasie spłucz wodą. Po zabiegu skóra będzie gładsza. Gruboziarnista mąk razowa i otręby pszenicy świetnie złuszczają naskórek i usuwają zrogowacenia. Po dłuższym i regularnym stosowaniu pozbędziesz się zaskórników.

Nawilżająca kąpiel z płatków owsianych:

paczka płatków owsianych

gorąca woda

Płatki zalej gorącą wodą i mieszaj aż powstanie kleik. Jeszcze ciepły kleik przecedź do wanny i poleż w nim 15 minut. Możesz też zmielić 2 garści płatków owsianych na proszek, który możesz dodać do kąpieli. Zabieg ten świetnie nawilży i odżywi twoją skórę.