Piegi – 3 tricki na ich pozbycie się

Piegi to problem wielu z nas. Dla jednych to wspaniała ozdoba, a dla innych koszmar. Istnieje kilka sposobów, które sprawią, że piegi będą mniej widoczne. Pamiętaj jednak o jak najmniejszej ekspozycji twarzy na słońce bo to ono sprawia, że na twarzy pojawiają się niechciane piegi!

Piegi to plamy melaninowe, które przybierają różne odcienie brązu. Pojawiają się na skórze szczególnie po kontakcie ze słońcem. Skóra skłonna do pojawiania się piegów jest bardziej wrażliwa i dlatego wymaga szczególnej ochrony i pielęgnacji.

Nie zawsze eliminacja piegów będzie możliwa. Wszystko zależy od predyspozycji naszego organizmu. Przedstawiamy kilka trików, które pozwolą na rozjaśnienie piegów na tyle, że będą one mniej widoczne.

1. Złuszczaj skórę twarzy przynajmniej raz tygodniu

Aby złuszczyć skórę twarzy sięgnij po takie produkty jak: soda oczyszczona, cukier, fusy kawy czy wnętrze skórki od ananasa. Pamiętaj aby jeden z tych składników wymieszać z żelem aloesowym lub olejem roślinnym.

2. Użyj remedium z cytryny i truskawki

Truskawki i cytryna mają właściwości wybielające. Dlatego najlepiej wykonać remedium, któe pozwoli na wybielenie piegów.

Składniki:

Świeże truskawki

Sok z cytryny

Truskawki zmiksuj w blenderze na gładką masę. Dodaj sok z cytryny i mieszaj aż powstanie krem. Powstałą masę umieść w pojemniku na kostki lodu. Włóż do zamrażalnika. Zimną kostkę wmasuj w miejsce na twarzy gdzie pojawiły się piegi. Rozpuszczone owoce pozostaw na twarzy przez 10 minut, aż do całkowitego ich wysuszenia. Zmyj całość letnia wodą i nałóż krem nawilżający.

3. Pobudzaj skórę

Kiedy zastosujesz już zabiegł złuszczania czy remedium warto zadbać o regenerację skóry twarzy. Doskonałym sposobem będzie połączenie dwóch preparatów: róży mosqueta i aloesu. Oba pobudzają skórę do regeneracji, nawilżają i wpływają na szybszy proces gojenia się małych ran czy zaczerwienień.

Bezsenność – wynaleziono kosmetyk, który może pomóc