Jak minął urlop? Jak to go nie było?! Nawet nic nie masz w planach?! Jeśli jedynym powodem takiego stanu rzeczy jest stan Twojego konta bankowego… to mamy dla Ciebie rozwiązanie problemu!

Polak na urlopie – dlaczego nie jeździmy na wakacje?

Praca, praca, praca… Dzień w dzień te same obowiązki, każdego dnia nowe powody do stresu, codzienny maraton w pogoni za pieniądzem. Któż nie miałby tego dosyć? Odpowiedź jest prosta: każdy zasługuje na odpoczynek! Niemniej jednak wielu z nas z powodów finansowych odkłada urlop „na później”, które nie nadchodzi nigdy.

Polacy należą do najbardziej pracowitych narodów, co tak naprawdę oznacza, że spędzamy bardzo dużo czasu pracując. Ważne jest jednak to, że nawet najbardziej pracowity nie oznacza tak naprawdę efektywny. Pomimo tego, że rezygnując z urlopu, więcej czasu spędzamy w miejscu pracy, nie wykonujemy swoich obowiązków z jednakowym efektem. Im więcej pracujemy, tym… gorzej pracujemy! Przemęczony i znużony organizm wypada naprawdę słabo w starciu z zregenerowanym i gotowym na nowe wyzwania.

Są także takie sytuacje, że szef zmusza nas do wykorzystania dni urlopowe (zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy), ale nie mamy pieniędzy – pozostajemy więc w domu. Żeby nie marnować cennego czasu, bierzemy się za małe (lub większe) remonty, porządki czy pielenie ogrodu. Jeszcze dopóki są to prace w naszym domu, to rzeczywiście trzeba je kiedyś wykonać… Gorzej jeśli ktoś w ramach urlopu wykonuje te obowiązki za kogoś innego, żeby sobie dorobić. Taka „dodatkowa fucha” oznacza brak odpoczynku, chroniczne przemęczenie i całkowity brak gotowości do powrotu do codziennej pracy.

Wakacje last minute – urlop w wymarzonym miejscu w niskiej cenie

Notoryczna praca nie jest naturalnym stanem i powoduje problemy zdrowotne. Najlepszym rozwiązaniem na to, żeby  wreszcie wypocząć jest wyjazd w zupełnie nowe i nieznane miejsce. Takie, gdzie odpoczniemy, gdzie zregenerujemy siły, gdzie zupełnie odetniemy się od codzienności, od obowiązków i stresów. W zależności od Twojego charakteru i upodobań może to być przepiękna karaibska wyspa, norweskie fiordy albo fantastyczne miasta pełne zabytków.

Każda taka wycieczka to oczywiście koszt. Jak go zmniejszyć i skąd wziąć pieniądze na urlop?

Jako że powoli kończy się sezon urlopowy, biura podróży obniżają ceny swoich wycieczek. We wrześniu czy nawet październiku w egzotycznych krajach nadal jest ciepło (czy 30 stopni Celsjusza w cieniu palmy nie brzmi jak marzenie?), w wakacyjnych kurortach jest wtedy mniej ludzi, a jakość pozostaje ta sama. Początek jesieni to wręcz wymarzona pora na taki wyjazd!

Jeżeli jesteś w stanie z dnia na dzień wziąć urlop (a przecież poza sezonem jest to łatwiejsze!), dodatkowo masz szansę skorzystać z jeszcze niższych cen wyjazdów wakacyjnych – chodzi oczywiście o promocję last minute. Biura podróży już obniżone ceny obniżają jeszcze bardziej, żeby wyprzedać wszystkie miejsca na dany turnus. W ten sposób można wyjechać w najpiękniejsze zakątki świata za cenę pobytu nad Bałtykiem w sezonie – warunkiem jest jedynie gotowość do wyjazdu z dnia na dzień.

Dużą przeszkodą w planowaniu urlopu są najczęściej finanse… Bez obaw! W spełnieniu Twoich marzeń pomoże Ci Monedo. Weź pożyczkę na raty, jedź na wakacje swojego życia, wypocznij i po powrocie pracuj efektywniej. Dlatego jeżeli znajdziesz wyjątkową okazję na wyjazd last minute, nie zastanawiaj się i łap ją – swoje zobowiązanie szybko spłacisz, a wrażenia będą bezcenne!

artykuł we współpracy z Monedo.pl