Bezsenność to problem wielu z nas. Nieprzespane noce przekładają się na nasza wydajność kolejnego dnia. Jesteśmy zmęczeni, nie możemy się skupić, wszystko nas drażni. I choć sposobów radzenia sobie z nią jest wiele do dzisiaj mamy dla Was podpowiedź i całkiem niezłe odkrycie sądząc po opiniach internautów, którzy dokonali zakupu.

Wynaleziono balsam na bezsenność. Cena opakowania 9, 95 dolarów.

Podobno jego niewielka ilość zapewnia już spokojny i nieprzerwany sen. W składzie: masło kakaowe, olej migdałowy , gliceryna, lawenda, jojoba, olej ylang ylang. Zdaniem internautów wspaniale pachnie. Czytając opinie na rozmaitych forach, zapewniają, że działa!

Balsam na bezsenność - opakowanie Sleepy Lush

Balsam na bezsenność – opakowanie Sleepy Lush

zdjęcie instagram/ lush_merryhill

zdjęcie instagram/ lush_merryhill

zdjęcie instagram/ zoemarielloyd

zdjęcie instagram/ zoemarielloyd

Sleepy Lush

Sleepy Lush

Według Wikipedii dolegliwość jest zakłóceniem stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jakość snu. Może polegać na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu. Następstwami są brak poczucia wypoczęcia, gorsze samopoczucie lub zaburzenia funkcjonowania w ciągu dnia. Może być rozumiana bądź jako objaw, bądź jako odrębna jednostka chorobowa.

Zwykle za zbyt krótki całkowity dobowy czas snu uznaje się sen trwający mniej niż 6–6½ godziny (w całkowity czas snu nie wlicza się okresów śródnocnego wybudzania się). Jednak dobowe zapotrzebowanie na sen u poszczególnych ludzi może znacznie się różnić. W konsekwencji, rozpoznanie bezsenności nie jest zasadne u osób z małą potrzebą snu. U nich sen trwający mniej niż 6 godzin nie prowadzi do poczucia braku wypoczęcia, zmęczenia czy trudności w funkcjonowaniu.

Wydajność snu definiowana jest jako stosunek całkowitego czasu snu do czasu spędzonego w łóżku. Dla osób pomiędzy 18 a 65 rokiem życia prawidłowe wartości wydajności snu wynoszą ponad 90%, zaś dla osób po 65 roku życia ponad 85%. Sumaryczny czas czuwania spędzony w łóżku pomiędzy wieczornym zaśnięciem a ostatecznym przebudzeniem się rano, określany jest mianem czuwania wtrąconego, nie powinien przekraczać 30 minut. Wartości czuwania wtrąconego przekraczające 30 minut sugerują bezsenność, a ściślej, trudności w utrzymaniu ciągłości snu.

źródło: Wikipedia

Przeczytaj też jakich składników nie łączyć w kosmetykach!