Oczyszczanie twarzy z zanieczyszczeń i resztek makijażu to czynność, którą każda z nas wykonuje przed pójściem spać, czy z samego rana. Wydawałoby się, że jest to prosty zabieg. Jednak wiele z nas popełnia podstawowe błędy. Jakie?

Oczyszczanie twarzy zbyt ciepłą lub zbyt zimną wodą może spowodować wzmożoną produkcję sebum. W konsekwencji może pojawić się więcej wyprysków szczególnie jeśli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną. Dlatego myj skórę twarzy letnią wodą.

Nadmierne przetłuszczanie skóry to przypadłość osób posiadających cerę tłustą. Staje się ona bardziej błyszcząca i skłonna do pojawiania się wyprysków. Powodem może być zbyt częste mycie twarzy, dlatego ogranicz mycie do 1-2 razy w ciągu dnia. Taka ilość wystarczy, aby oczyścić skutecznie cerę, a szybko zaobserwujesz poprawę jej wyglądu.

Jeśli używasz do oczyszczania skóry twarzy żelu myjącego to pamiętaj, aby przemywać ją przynajmniej 3 razy. Jednokrotne przemycie twarzy żelem i wodą nie wystarcza! Pozostawienie składników myjących na cerze sprawi, że stanie się ona bardziej sucha i podrażniona.

Po umyciu osusz twarz ręcznikiem dociskając go delikatnie do skóry. Unikaj tarcia twarzy ręcznikiem ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia.

W ramach przypomnienia, pisałyśmy o kuleczkach, które oczyszczają twarz.

Firm COSRX jest znana z produktów pielęgnacyjnych, które zawierają naturalne składniki. W swojej ofercie ma produkt o nazwie Blackhead Silk Finger Ball w formie kulek zawierających białko serycyny. Czym jest serycyna? Według Wikipedii serycyna (łac.) klej jedwabny – białko zaliczane do skleroprotein, zlepiające włókna fibroinowe jedwabiu naturalnego. Zawiera do 40% reszt seryny, a także reszty glicyny i kwas asparginowego. Serycyna ma właściwości nawilżające, przeciwstarzeniowe, pomaga usunąć zanieczyszczenia i zaskórniki.

Oczyszczanie twarzy jest ważne w codziennej pielęgnacji

Oczyszczanie twarzy jest ważne w codziennej pielęgnacji

Jak zatem działają kuleczki?

  1. Kuleczki namaczamy w gorącej wodzie
  2. Po 2- 3 minutach kiedy zmiękną, usuwamy nadmiar wody z nich, a następnie aplikujemy na twarz.
  3. Wykonujemy okrągły masaż w miejscach, w których powstają zaskórniki. Skóra powinna być sucha przed zabiegiem.
  4. W trakcie zabiegu otwierają się pory, usuwany jest nadmiar z sebum
  5. Po zabiegu usuwamy zanieczyszczenia z kulki.

Co ważne kulki można używać 2-3 razy. W opakowaniu jest 12 sztuk, koszt około 20 pln.

Zobacz też, które 3 produkty należy wyeliminować z diety w walce z cellulitem