Nie oczyszczaj twarzy pod prysznicem. Nie popełniaj tego błędu!

Sekretem pięknej cery jest odpowiednia jej pielęgnacja. Choć często wydaje się, że dbamy o nią doskonale, okazuje się że popełniamy wiele błędów. Jednym z nich jest mycie twarzy pod prysznicem. Nigdy nie popełniaj tego błędu, a będziesz się cieszyć piękną skórą twarzy na długo!

Jeśli dotychczas, biorąc prysznic by przy okazji myłaś twarz to oznacza, że popełniałaś największy błąd! Koniecznie zmień swoje przyzwyczajenie i nigdy nie myj twarzy pod prysznicem!. Skóra twarzy narażona jest na kontakt ze strumieniem gorącej wody staje się słabsza. Traci ona możliwość naturalnej regeneracji, pozbawiona jest naturalnego natłuszczania przez co narażona jest na podrażnienia.

Aby dobrze umyć twarz wystarczy letnia woda. Zrezygnuj z gorącego prysznica, który dodatkowo wysusza naskórek. Dokładnie opłukuj twarz nad umywalką. Wcześniej sięgnij po płyn micelarny, który pozwoli oczyścić cerę ze wszystkich zanieczyszczeń. W kolejnym kroku użyj tonik. Wystarczy odrobina wylana na wacik, aby skóra dogłębnie się oczyściła. Zabieg ten przywróci poza tym odpowiednią ochronę tak ważną, aby cera była promienna i młoda.

Sprawdź jak wykonać zabieg oczyszczania twarzy.