Mogłoby się wydawać, że przy aplikacji dezodorantu nie da się popełnić błędu – a jednak! To w jaki sposób go nakładasz może spowodować, że nie będzie spełniać swojej funkcji. Zobacz jakie błędy możesz popełniać i natychmiast je wyeliminuj!

To w jaki sposób dbasz o swoją higienę, aplikujesz kosmetyki sprawia, że czujesz się piękna i zadbana. Dlatego jeśli zdarzyło ci się odczuwać dyskomfort z powodu pojawienia się nieprzyjemnych plam potu pod pachami to sygnał, że gdzieś popełniłaś błąd. Wystarczy tylko szybka obserwacja, a twój problem z pewnością zniknie.

1. Używasz dezodorant zaraz po kąpieli

Aplikowanie dezodorantu na świeżo umytą skórę to nawyk wielu z nas. Często wydaje się nam, że dokładnie osuszyłyśmy nasze ciało ręcznikiem po kąpieli. Jednak pomimo tego nasze pachy wciąż mogą być wilgotne. Wilgoć zbiera się w pachach na skórze przez co użycie dezodorantu jest nieskuteczne. Odczekaj kilka minut, aż pachy będą suche i wtedy użyj dezodorantu.

2. Nakładasz kilku warstw

Wiele z nas nakłada dezodorant kilka razy dziennie sądząc, że więcej niż jedna aplikacja będzie chronić przed poceniem. Nic bardziej mylnego. Jedna warstwa dezodorantu świetnie działa, a jeśli chcesz nałożyć nową warstwę to umyj pachy i aplikuj dezodorant na czystą i osuszoną skórę.

3. Aplikujesz dezodorant rano

Aplikacja dezodorantu powinna odbywać się wieczorem, przed pójściem spać. To najlepszy czas, aby wchłoną się on w całości i działał bez zarzutu przez cały dzień.

4. Jednorazowo aplikujesz za dużą ilość

Dezodoranty zawierają związki chemiczne, które w zbyt dużej ilości mogą być szkodliwe dla zdrowia. Mogą powodować podrażnienia, uczucie pieczenia, a nawet czerwone plamy uczuleniowe.

5. Nie czekasz aż wyschnie

Wiele z nas nakłada ubranie, zanim dezodorant całkowicie wyschnie na skórze. To ogromny błąd. Kiedy tak robisz, dezodorant nie tylko nie spełni swojej roli, ale też pozostawi na twoich ubraniach nieestetyczne, białe smugi i plamy.  Wystarczy, że odczekasz kilka minut aż dezodorant się wchłonie i będziesz czuć się z pewnością komfortowo.

 

Zapisz

Zapisz