sztuczki

Późne popołudnie lub weekend to czas, w którym możemy się zrelaksować przy dobrej książce czy ulubionym filmie. Jest to również moment, kiedy sięgamy po kieliszek ulubionego wina. Poznaj sztuczki, dzięki którym będzie ono zawsze smakowało wybornie.

Wino to świetny trunek, który można pić niemal przez cały rok. W zależności od pory roku, okazji, potrawy warto dobrać odpowiednie wino, aby spotkanie było niezapomniane. Warto poznać sztuczki związane z przechowywaniem, serwowaniem wina, aby wydobyć najlepszy smak określonego gatunku wina.

Latem, w gorące i upalne dni warto sięgnąć po wina orzeźwiające, nawet musujące, o lekkim, kwaskowym smaku. Jesienią czy zimą warto sięgnąć po wina cięższe, bardziej aromatyczne. Jednak niezależnie od pory roku, wino powinno zostać schłodzone i podane w odpowiedniej dla niego temperaturze.

Białe wina należy schłodzić do niskiej temperatury, nawet o kilka stopni. Czerwone wino z kolei serwujemy w temperaturze pokojowej lub maksymalnie mające 18 stopni Celsjusza. Wino czerwone, aby zachowało swoje właściwości powinno być między innymi być przechowywane w ciemnym miejscu oraz przed samym podaniem lekko schłodzone w lodówce.

Inne sztuczki zostały przedstawione na poniższym rysunku.

sztuczki

Foto: Business Insider

Zapisz