Historia rozpoczęła ponad 130 lat temu, gdy na pokład statku z kosztownościami w ostatniej chwili wniesiono skrzynię pełną sadzonek winorośli.

W gorącym Chile sadzonki trafiły w ręce zamożnego właściciela winnicy – Don Melchora, który opętany smakiem winogron natychmiast zlecił produkcję wina czerwonego jak krew. Wieść o niesłychanie udanym winie rozeszła się po okolicy. Od tej pory złodziejaszkowie zakradali się do winnicy z której ginęły kolejne porcje trunku. Don Melchor widząc, że butelki stopniowo znikają rozpuścił plotkę, aby chronić swoje cenne wina…

Wkrótce wieść o kolekcji win, której pilnuje sam diabeł rozeszła się po Chile.Legenda o nawiedzonych piwnicach robiła swoje…i właśnie tak trunek Don Melchora zyskał sławę oraz swoją nazwę – Casillero del Diablo – piwnica diabła.

Z diabelską rozkoszą witamy w Plebiscycie Influencer’s TOP2020 markę Casillero del Diablo ze swoimi sztandarowymi winami ze szczepów Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Cermenere

 

 

O marce

Wina Casillero del Diablo powstają w największej winnicy w Ameryce Łacińskiej Concha y Toro, mieszczącej się w Chile.

Marka dostępna jest aż w 135 krajach i jest jedną z najczęściej nagradzanych marek win na świecie. Produkcją opiekuje się Marcelo Papa – jeden z najwybitniejszych chilijskich winiarzy.

Casillero del Diablo posiada bogatą historią.

Optymalny klimat i znakomitej jakości winogrona miały w 2018 roku wyjątkowe znaczenie dla winnicy Concha y Toro. Niesamowite warunki spowodowały, że rocznik 2018 został okrzyknięty najlepszym rocznikiem jaki winnica wyprodukowała od lat.

Poznajcie portfolio marki Casillero del Diablo oraz nominowane  produkty 

Cabernet Sauvignon
Eleganckie wino o głębokim czerwonym kolorze. Wyróżnia się aromatem jagód, czarnych porzeczek, śliwek oraz suszonych owoców z nutami wanilii. Polecane do czerwonych mięs, jagnięciny, dojrzałych serów i ziołowych potraw.

Carmenere
Intensywny i głęboki purpurowoczerwony kolor. Wyczuwalne aromaty owoców leśnych, śliwki, czarnych jagód, których aromat wzbogacają przyprawy. To paleta smaków typowa dla Carmenere. Polecane do czerwonych mięs, kaczki z owocami, przystawek.

 

 Merlot
Wino o intensywnym czerwonopurpurowym kolorze. Pobrzmiewają w nim nuty wiśni i słodkiego likieru, z delikatnymi akcentami wanilii oraz tofi, uzyskane dzięki procesowi starzenia w beczkach z amerykańskiego dębu. Delikatne i przyjemne, o eleganckim i zbalansowanym finiszu. Idealne do past z sosami pomidorowymi, łagodnych dań z kurczakiem i kaczką.

 

Chardonnay
Wino wytrawne o żółtozielonej barwie ze złotymi refleksami. Świeży owocowy aromat, w którym dominują ananas, jabłka i brzoskwinie. Smak wieńczy bukiet gruszki wzbogacony maślanymi nutami. Doskonale równoważy owocowość i orzeźwiającą kwasowość. Idealne do delikatnych ryb (okoń, sola, łosoś).

 

Sauvignon Blanc
Wino o jasnym, słomkowym kolorze mieniące się zielonymi refleksami. Wyczuwalne aromaty gruszki, limonki oraz nuty zielonego jabłka i cytryny. Świeże, o wyważonej kwasowości, delikatne i eleganckie. Idealne do owoców morza, skorupiaków i sushi.

 

Red Blend
Wino o ciemnym, głębokim purpurowym kolorze. Dobrze zbalansowany smak wina z wyczuwalnymi taninami i delikatną strukturą. Aromaty ciemnych śliwek i wiśni, delikatnie pikantne z nutą gorzkiej czekolady.Idealne do grillowanego mięsa, jagnięciny i dań na bazie gulaszu.

 

Reserva Especial Chardonnay
Świeże wino o zielonkawo-złotym kolorze. Wyczuwalne eleganckie i delikatne nuty ananasa i brzoskwini wraz ze słodkim aromatem orzecha laskowego, który to wino zawdzięcza dojrzewaniu w dębowych beczkach. Idealne do wszystkich rodzajów ryb z delikatnym, kremowym sosem.

 

Reserva Especial Cabernet Sauvignon
Wino o jasnym, intensywnie purpurowo-czerwonym kolorze. Wyczuwalne delikatne nuty czerwonych owoców, takich jak wiśnie i śliwki, którym towarzyszy subtelny aromat dębowych beczek. Idealne do czerwonego mięsa oraz dojrzewających serów.

 

Te znakomite wina dostępne są w ogólnopolskiej sieci sklepów oraz dedykowanej dystrybucji kultowealkohole.pl

Artykuł powstał we współpracy z marką Casillero del Diablo