Lampy Bubbles – składające się z powietrza i miękkiego winylu pneumatyczne zaskakują, fascynują i wzbudzają pozytywne uczucia na całym świecie od ponad 13 lat.

11. edycja Łódź Design Festival, która odbyła się w październiku 2017 r., była okazją, aby przyjrzeć się bąbelkowym konstelacjom polskiej marki Puff-Buff z bliska. Dzięki temu, że zawisły one w przestrzeni głównej festiwalowego, przeszklonego holu, każdy mógł je podziwiać, dotykać i zrobić sobie zdjęcie na ich tle.

 Od lampy Bubbles 13 lat temu rozpoczęła się przygoda marki Puff-Buff z oświetleniem wykorzystującym technologie pneumatyczne i technologię LED.

Pierwszy bąbelkowy system powstał w 2004 r. i już rok później zrobił furorę podczas Salone Satellite w Mediolanie.

Pomimo upływającego czasu, lampy Bubbles są wciąż flagowym produktem i znakiem rozpoznawczym marki Puff-Buff, którą stworzyli Anna Siedlecka i prof. Radek Achramowicz.
Lampy są miękkie, lekkie, nietłukące i mają w sobie element humoru – puszczają do nas oczko, uwalniają od powagi i dosłowności klasycznych zwisów – tak o swoim flagowym produkcie mówi Ania Siedlecka.

Od momentu powstania system Bubbles, który obecną formę zyskał w 2012 r., wciąż jest rozwijany i udoskonalany. Na jego bazie powstawało już przeszło 30 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach. Ich modułowość i uniwersalność pozwalają bowiem na budowanie rozmaitych świecących struktur, charakteryzujących się bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. Kuliste konstelacje lamp Bubbles to przede wszystkim STARLETTE, STAR, SUPERSTAR, MEGASTAR, GIGASTAR, które różnią się od siebie średnicami – od 50 do nawet 180 cm.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstały także nowe modele w rodzinie
Bubbles – HALF-STAR, HALF-SUPERSTAR i HALF-MEGASTAR. Dzięki półsferycznej budowie umożliwiają one nowatorskie zagospodarowanie przestrzeni i idealnie sprawdzają się w niewysokich pomieszczeniach. Mogą być mocowane do sufitu lub swobodnie wisieć w powietrzu jak świetliste misy – tworzyć sufitowe konstelacje i podniebne świetlne sceny. Występują w trzech rozmiarach: o średnicy 65, 100 i 140 cm.

Modele z rodziny Bubbles zawisły w przestrzeni głównej przeszklonego holu podczas 11. Edycji Łódź Design Festival, która odbywała się w dniach 3-8 października 2017 r. Wydarzenie to było wyróżnieniem i jednocześnie podsumowaniem 13 lat pracy artystycznej tego kreatywnego duetu designerów – Anny Siedleckiej i Radka Achramowicza.

Bubbles rozpoczynają cykl artykułów Historia jednej lampy. Serdecznie zapraszamy do lektury. Więcej na temat historii marki Puff-Buff i jej produktów: www.puff-buff.com.