W kontaktach z drugą osobą często zwracamy uwagę na oczy i dlatego tak ważne jest aby zadbać o ich oprawę. Trwała ondulacja rzęs sprawi, że nasze spojrzenie będzie nie tylko zalotne, ale z pewnością doda nam pewności siebie.

Trwała ondulacja rzęs to zabieg, który pozwala cieszyć się pięknymi, podkręconymi rzęsami nawet przez dwa miesiące. Dzięki temu poprawia się wygląd oczu, rzęsy wydają się dłuższe i gęstsze. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają zdrowe, dość gęste i proste rzęsy. Wtedy efekt ondulacji jest najlepszy. W przypadku jeśli rzęsy są  osłabione i rzadkie zabieg ten może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Niewątpliwą zaletą trwałej ondulacji rzęs jest to, że zaoszczędzimy czas przy porannym makijażu. Zalotka nie będzie nam już potrzebna. Zabieg ten wykonuje się około 60 minut i nie jest on skomplikowany. Rzęsy są smarowane klejem, a następnie kosmetyczka nawija je na specjalny wałek dostosowany do długości rzęs. Po ich nawinięciu są one spryskiwane specjalnym preparatem do trwałej ondulacji.

Podkręcone trwałą rzęsy można malować i stosować na nich preparaty do demakijażu. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie trwałej ondulacji z henną co na długi czas wyeliminuje konieczność wykonywania makijażu oczu.

Zabieg niestety nie u każdej z nas może przebiegać dobrze. Przyczyną mogą być chemikalia używane podczas zabiegu, które w bliskim kontakcie z oczami mogą prowadzić do podrażnień. Osoby noszące soczewki kontaktowe są szczególnie narażone na wystąpienie podrażnienia. U alergików może wystąpić reakcja alergiczna. Trwałej ondulacji rzęs nie przeprowadza się w czasie, gdy mamy zapalenie spojówek i inne stany zapalne występujące wokół oczu.

Sprawdź jak wykonać botox rzęs.