Technologia monojonowa co to takiego? Brzmi zaskakująco. Organizm człowieka jest zbudowany z bardzo licznych komórek, które pełnią różne funkcje. Jedne z nich obumierają, a w ich miejsce rodzą się nowe. Aby ten proces mógł trwać nieprzerwanie ważne jest, aby dostarczać organizmowi niezbędnych suplementów diety przygotowanych w tej rewolucyjnej technologii.

Technologia monojonowa polega na rozbijaniu struktur metalicznych do jonów pojedynczych. Dzięki temu rozwiązaniu stworzono niepowtarzalne linie produktów. W ich skład wchodzą suplementy diety, a także dermokosmetyki zawierające kombinacje pierwiastków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ich prosta forma zapewnia rozpuszczalność i stabilność określonych pierwiastków we krwi. Jak wskazuje firma INVEX REMEDIES, struktura monojonowa gwarantuje przenikanie pierwiastków do każdej komórki naszego organizmu.

 

Na czym polega technologia monojonowa?

W laboratoriach firm Inwex oraz Invex Remedies opracowano technologię monojonową polegającą na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów. To opatentowane rozwiązanie pozwala na lepsze przyswajanie pierwiastków przez organizm człowieka, a szczególne przez jego komórki. Każda z nich dla dobrego funkcjonowania wymaga mikro, makro i ultraelementów niezbędnych dla życia i zachowania zdrowia. Poszukiwano rozwiązania, które ułatwi ich przyswajalność.

Technologia monojonowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku pierwiastków reaktywnych. Należą do nich między innymi związki sodu, potasu, magnezu. Natomiast pierwiastki mniej aktywne jak kobalt, nikiel, srebro, miedź, platyna, żelazo, krzem czy złoto nie ulegają łatwo takiemu procesowi. Nawet w przypadku jeśli tworzone przez nie związki chemiczne charakteryzują się dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Jest to spowodowane zdolnością  tych pierwiastków do tworzenia klastrów, które uniemożliwiają swobodne ich przenikanie przez błony komórkowe. Klastry mogą tworzyć nie tylko związki chemiczne, ale również woda. Choć posiadają one jednolitą strukturę oraz swobodnie przemieszczające się atomy to są one tak duże, że nie przechodzą przez błony komórkowe.

Z tego też powodu rozpoczęto prace nad opracowaniem technologii rozbicia klastrów do monojonów. W wyniku skomplikowanych procesów chemicznych i elektrochemicznych, które prowadzone były w  środowisku wodnym udało się rozbić ich strukturę i uzyskać wiele pierwiastków. Mowa tutaj o złocie, srebrze, miedzi czy krzemie, które przekształcono w monojony trwałe wyłącznie w środowisku wodnym o ściśle określonych parametrach. Po zmianie tego środowiska pierwiastki te cechuje skłonność do tworzenia struktur monoatomowych. Tak przekształcone w pojedyncze jony metale nadają się do wykorzystania w medycynie, farmakologii czy kosmetologii.

Technologia monojonowa zapewnia cząsteczkom minerałów znajdujących się w dermokosmetykach ich przenikanie do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu procesowi skóra staje się bardziej odżywiona, a jej odnowa następuje na   poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie i jest jedną z najskuteczniejszych metod aplikacji danego pierwiastka do organizmu.

Materiał przygotowany na podstawie informacji dostarczonych przez laboratorium Invex Remedies.

Sprawdź jak dbać o suchą skórę dłoni.