Kiedy chodziłam do szkoły uwielbiałam książki Małgorzaty Musierowicz. Teraz jestem mamą 7 latki, minęło sporo lat…:) Czasy się zmieniły:) Dla mojej córki taką kultową serią staje się Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.

Książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn przeznaczone są dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i zabawną historyjkę kryminalną, która dodaje opowieści emocji.

Za co kochamy Emi i co świadczy o fenomenie serii?

Emi czyli Stanisław Emilia Gacek wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn. Od tej pory przeżywają niezliczone przygody, a więź która buduje się między nimi jest wyjątkowo silna. W książkach nie zabraknie również ciekawego spojrzenia na zabieganych rodziców. Seria koncentruje się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w dużym mieście oraz grupy jej zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w zerówce i za rok ma rozpocząć naukę w szkole. Wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego hasło to: „nigdy więcej nudy”. Wkrótce do klubu wstępują także: nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna i Flora – największa rywalka Emi – starsza od niej o rok córka Pani Laury Zwiędły – przyjaciółki mamy Emi.

Z każdym tomem bohaterowie serii są starsi. Jesteśmy świadkami ich przygód. Co ciekawe klub poszerza się o nowych członków!

Mamy dla Was dobrą wiadomość!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn - Psy czy koty?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – Psy czy koty?

 

Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze!

Na ekipę w trakcie weekendowego wypadu czekają same atrakcje – plaża, woda i mnóstwo swobody! Gwoździem programu są jednak urodziny Emi i wielka niespodzianka, którą szykują jej najbliżsi – urodzinowa impreza na plaży! Ale Emi ma tylko jedno życzenie: od dawna marzy własnym psie!

Niestety musi się zadowolić wielką maskotką a do tego w Tajnym Klubie wybucha spór pomiędzy zwolennikami psów i miłośnikami kotów, kto jest górą. W trakcie wycieczki rowerowej przyjaciele spotykają zabłąkane zwierzątko – to pies ulubionej przez Emi rasy cavalier king charles spaniel.

Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, a inni pupile Tajnego Klubu, którzy towarzyszą w wyprawie – Czekolada i kot Fiolka – niechętnie patrzą na „nowego”.

Wkrótce Tajny Klub rozpoczyna nową misję i piesek szczęśliwie wraca do swoich właścicieli.

Przeczytaj również o mocy koktajlu ze szpinaka i banana