Praktyczny poradnik, jak łączyć kolory, aby zawsze świetnie wyglądać

Dobór ubrań do naszej sylwetki jest bardzo ważny. Dotyczy to też dobrego doboru kolorystycznego. Bez znajomości podstaw tego jak się ubrać by wyglądać dobrze możemy zaprzepaścić nawet najlepszą stylizację. Przedstawiamy praktyczny poradnik jak stworzyć świetne zestawienia ubrań, aby zawsze wyglądać świetnie.

Wiele z nas śledzi najnowsze trendy w Internecie czy w prasie. Zdjęcia dziewczyn w najnowszych stylizacjach znanych projektantów czy stylizacjach z sieciówek wyglądają świetnie. Jednak pamiętajmy, że nad ich wyglądem pracuje wielu stylistów, którzy wiedzą jak łączyć ze sobą stroje i ich kolory, aby wyglądały świetnie. Zobacz nasz praktyczny poradnik po stylizacjach, aby również wyglądać pięknie. To jest bardzo proste!
Łącz kolory o podobnej temperaturze

Ważną zasadą jest łączenie ubrań o podobnych tonach kolorystycznych. I tak kolory „ciepłe” pasują do „ciepłych”, a„zimne” do „zimnych”. Do barw ciepłych zaliczamy: czerwony, brązowy, pomarańczowy, beżowy, złoty kolor. Zimne kolory to z kolei odcienie niebieskiego, fiolet, róż, jasny zielony. Kolory uniwersalne, które możesz łączyć swobodnie z tonami ciepłymi czy zimnymi to czarny i biały.

Łącz różne odcienie tego samego koloru

Często mówi się, łączenie różnych odcieni tego samego koloru jest błędem. To nie prawda. Takie łączenie jest bardzo przyjemne dla oka i jednocześnie pomaga w doborze dodatków do stylizacji. Bardzo dobrze wyglądają na przyklad buty w kolorze głębokiego brązu z torebką o jaśniejszym odcieniu brązu. Bardzo dobrze będzie wyglądać również granatowa sukienka sportowa z jasnoniebieskim swetrem lub odwrotnie.

Kolory ubrań dobieraj do wzorów

To bardzo proste. Jeśli masz wzorzystą bluzkę na przykład w odcieniach niebieskiego czy zielonego, dobierz do niej spódnice czy spodnie w kolorze występującym na bluzce. Stworzysz wtedy stylizację, która kolorystycznie będzie świetnie dobrana, a ty będziesz wyglądać elegancko. Pamiętaj, im mniej różnych kolorów w przypadku wzorzystych stylizacji tym lepiej.

W szafie zawsze miej szare lub białe ubrania

Zdarzają się sytuacje, kiedy trudno dobrać do niestandardowego koloru odpowiednią bluzkę czy spodnie. W tym przypadku świetnie sprawdzą się uniwersalne kolory. przypomnijmy należą do nich czarny i biały, ale też ich pochodne jak beże czy szarości. One zawsze świetnie się sprawdzą i pasują do wszystkiego. .

Unikaj łączenia ze sobą kolorów ciemnych

Choć mogłoby się wydawać, że połączenie dwóch ciemnych kolorów świetnie to niestety mogą one wyglądać ponuro. W myśl tej zasady nie powinnaś łączyć granatu z czernią albo ciemnego brązu z czernią. W takich stylizacjach będziesz wyglądać ponuro, a nawet mrocznie.

Pamiętaj, że złoto i srebro to też kolory
Jednym z często powielanych błędów jest niedostosowanie dodatków do stylizacji. Złoto i srebro to również kolory, które pasują do określonych kolorów. I tak złoto zakładaj do ciepłych kolorów, a srebro do chłodnych.

Zosia Ślotała w wywiadzie dla Allaboulife o modzie i nie tylko.