Matcha Tea House to miejsce, które powstało z miłości do zielonej sproszkowanej herbaty matcha.

Matcha jest używana przez mistrzów herbaty podczas ceremonii parzenia. Ten rodzaj herbaty zdaniem wielu jest najzdrowszy z wszystkich zielonych herbat. Zawiera wiele antyoksydantów, które zapobiegają licznym chorobom jak: nowotowory, choroby układu krążenia. Ma działanie odprężające.

W Warszawie na ul. Mokotowskiej 17 powstało magiczne miejsce. Oprócz starannie wyselekcjonowanych gatunków zielonej herbaty, mamy też napoje, drinki, czy kotajle inspirowane Japonią.

Matcha Tea House

Matcha Tea House

W karcie do wyboru mamy wiele dań. Nas zachwyciły: japońskie kanapki ryżowe onigri, bułeczki Gua Bao!!! Pycha!!! Polecamy pyszną zupę miso.

Na deser proponujemy cremmee brulee ze sproszkowanej herbaty lub sernik z zielonej herbaty z kokosem. Co ważne, ceny są bardzo umiarkowane!!! Z pewnością nie wydacie fortuny.

 

5 grudnia odbyło się oficialne otwarcie japońskiego bistro Matcha Tea House w Warszawie. Na konferencji, której właściciele Alicja Than i Alon Than opowiedzieli o fenomenie sproszkowanej, zielonej herbaty. Na otwarciu pojawili się : Piotr Czaykowski, Kamila Szczawińska, Tomasz Jacyków, Maciej Lisowski (Matata), Tomasz Puzon i kompozytor Grzech Piotrowski.

  

 

Przeczytaj też wywiad z Moniką Mrozowską