Udekoruj dom na Boże Narodzenie - zobacz jakie to proste!

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli możemy przystrajać nasze mieszkania świątecznymi ozdobami. Przedstawiamy kilka propozycji, które w łatwy sposób pozwolą udekorować twój dom na Boże Narodzenie.

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie to ogromna frajda zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W sklepach dostępne jest wiele dodatków i ozdób w wielu kolorach i stylach, które wzbogacą nasze wnętrza na ten świąteczny czas.  Wiele ozdób można jednak wykonać samodzielnie. Przedstawiamy kilka pomysłów na dekoracje, które są efektowne i łatwe do przygotowania. Dzięki nim nasz dom na Boże Narodzenie nabierze wyjątkowego i indywidualnego charakteru. Poczuj więc już dziś magię świąt!

Girlandy z bombek

Girlandy świetnie sprawdzają się przy dekoracji poręczy, schodów czy kominka. Do ich przygotowania warto wykorzystać bombki, wstążki czy trochę świerku. Wybierz bombki w trzech podobnych kolorystycznie odcieniach, najlepiej bez wzorów i różnej wielkości. Przywiąż do nich dopasowane kolorystycznie wstążki i przełóż przez tralki schodów. Lepszy efekt uzyskasz jeśli będą one zawieszone na różnych wysokościach. W ten prosty sposób powstanie oryginalna, świąteczna dekoracja schodów. Bombki sprawdzą się też jako dekoracja okien. Wystarczy, że do bombki przymocujesz gałązkę ostrokrzewu i powiesisz na karniszu na wstążce.

Dekoracja na ścianie

Jeśli masz ścianę pomalowaną farbą tablicową to rewelacja! Możesz na czarnej ścianie namalować białą kredą choinkę, a na jej konturach zawiesić lampki choinkowe. Możesz też narysować choinkę kolorową kredą co sprawi, że będzie ona wyglądać jeszcze bardziej realnie.

Naturalne ozdoby

Ozdoby świąteczne inspirowane naturą zawsze sprawdzą się w każdym wnętrzu. Gałązki świerkowe, czy surowe drewno wprowadzą bardzo przytulny klimat. Do wykonania ozdoby potrzebne będą gałązki z szyszkami, które można umieścić w wazonie lub zawiesić nad stołem. Na gałęziach można powiesić kilka bombek lu przystroić je ledowymi, małymi lampkami.

Zobacz świąteczne inspiracje z Warsztatów z Gwiazdą.