Któż nie lubi magii Bożego Narodzenia? Błyszczących bombek na choince, zapachu lasu połączonego z korzennymi przyprawami, nastrojowych dźwięków kolęd i stołu przystrojonego białym obrusem. Tych radosnych rozmów z najbliższymi, czy gwaru dzieci odpakowujących prezenty…

Istnieje jednak jeszcze jedna, mniej malownicza strona każdych świąt. Składa się na nią pośpiech, nerwowe przygotowywanie potraw, sterty naczyń do zmywania, bałagan na kuchennym blacie i mieszkanie przesiąknięte niezbyt miłym aromatem tradycyjnych polskich dań. Z tego względu na myśl o Bożym Narodzeniu wiele osób marzy o egzotycznej podróży do ciepłych krajów, zamiast celebrowania ich w rodzinnym gronie.

Okazuje się, że wcale tak być nie musi. Z pomocą przychodzą nam najnowocześniejsze, wysokiej klasy urządzenia. Wszystko po to, aby święta były przyjemnością również podczas ich przygotowywania. Kuchnia nie musi już być miejscem odosobnienia, w którym samotnie walczymy ze świątecznym menu. To komfortowe centrum życia rodzinnego, gdzie nowoczesne i ciche sprzęty umożliwiają nam miłe spędzanie czasu z najbliższymi.

Niemiłe zapachy to przeszłość

Nie musimy już martwić się o to, że w całym mieszkaniu będą unosiły się niemiłe zapachy smażonej ryby czy gotującej się kapusty. Jest to możliwe, nawet jeśli kuchnia jest otwarta na inne pomieszczenia. Wysprzątane, przygotowane na uroczystość mieszkanie pozostanie w nieskazitelnym stanie, dzięki sprawnym i cichym okapom Novy. Modele zintegrowane z płytą grzejną Novy One i Panorama dają wyjątkowy komfort użytkowania, charakteryzują się też najlepszą wydajnością, ponieważ opary podczas gotowania wyłapywane są już u źródła.

Novy proponuje również rozwiązania sufitowe czy naścienne, które nie ustępują im swą efektywnością. Dodatkową wygodę i funkcjonalność wprowadza intuicyjny system sterowania okapem z poziomu płyty indukcyjnej. Zaletą wszystkich urządzeń Novy jest zaawansowany system wyciszenia, wspomagany specjalnymi tłumikami, niwelującymi dźwięki silnika i drgania urządzenia. W rezultacie podczas gotowania w kuchni jest tak cicho, że nie zakłóca to świątecznej atmosfery i można bez problemów krzątać się w rytm ulubionych świątecznych utworów.

wyposażenie kuchni www.comitor.pl

Pełna swoboda gotowania

Dużym sprzymierzeńcem na kuchennym froncie może być również odpowiednia płyta grzejna. Modele indukcyjne pozwalają na skrócenie czasu gotowania dwu- lub trzykrotnie w stosunku do płyt elektrycznych czy gazowych, co jest niezwykle cenne w świąteczny wieczór. Przygotowanie wigilijnej wieczerzy dla dużej rodziny bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy musimy przyrządzić dużą potrawę lub podgrzewać kilka dań jednocześnie.

Nowoczesne i komfortowe płyty Novy i Küppersbusch z wygodnym podziałem stref grzejnych dają nam dużą swobodę i elastyczność. Każde pole możemy kontrolować oddzielnie. Możemy też wybrać funkcję mostu i połączyć przylegające do siebie pola by uzyskać większą powierzchnię podgrzewania. Świąteczne potrawy, jak kaczka, czy indyk mogą wymagać naczyń o niestandardowych rozmiarach, dlatego jest to bardzo praktyczne rozwiązanie właśnie na tak wyjątkowe okazje.

wyposażenie kuchni www.comitor.pl

Piekarnik do zadań specjalnych

Przygotowywanie świątecznych potraw to nie tylko gotowanie i smażenie, ale również ich pieczenie. Tu także producenci robią wszystko, aby zapewnić nam jak najwyższy komfort. Uważacie, że nic nowego nie da się już wymyślić? Jesteście w błędzie! Najnowocześniejsze piekarniki zaspokoją indywidualne potrzeby ich użytkowników.

Mogą być dostosowane do nas w zależności od tego, czy lubimy konwencjonalne podejście do tematu, czyli sami ustawiamy temperaturę i czas pieczenia. Piece Küppersbusch umożliwiają także korzystanie z funkcji specjalnych i programów automatycznych. W tym przypadku ustalamy jakie potrawy będziemy piec, wybierając na przykład między rybą, mięsem, warzywami i ciastem, wprowadzamy ich wagę i tryb obróbki.

Na tej podstawie piekarnik sam określa odpowiednią funkcję pieczenia i czas. Co więcej, dostosowuje się on do naszych indywidualnych przyzwyczajeń, zapamiętując ulubione funkcje i programy. Uwagę zwraca zastosowanie innowacyjnego katalizatora Okotherm, dzięki któremu piekarnik utrzymamy w czystości podczas pieczenia, a zapachy nie będą już problemem.

Nowoczesna technologia zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i rozprowadzanie ciepła wewnątrz. Dzięki temu oszczędzamy energię, możemy też piec różne potrawy na kilku poziomach jednocześnie bez obawy o przenikanie się aromatów. Innowacyjny system Küppersbusch sprawia, że nie tylko wnętrze piekarnika pozostaje czyste, ale także powietrze w kuchni, ponieważ wydzielane podczas pieczenia opary są wolne od tłuszczu i zapachów.

wyposażenie kuchni www.comitor.pl

Mała komora – wielkie możliwości

Porządek na kuchennym blacie nawet podczas intensywnej pracy w kuchni zapewnią pojemne i funkcjonalne zlewozmywaki Blanco. Cenne miejsce pozwolą zaoszczędzić wielopoziomowe komory, w których możemy obierać i kroić warzywa, piętrowo ustawiać pojemniki z produktami oraz gorące garnki, jak Blanco Etagon.

Pracę ułatwią także rozwiązania jak w Blanco Collectis, gdzie jednym ruchem ręki umieszczamy resztki w specjalnym wkładzie, a następnie przenosimy go do zintegrowanych pojemników do segregacji odpadów. Dzięki precyzyjnie przemyślanym kształtom i akcesoriom zwykłe komory zlewozmywaka stają się kompaktowym centrum dowodzenia w kuchni, idealnie sprawdzającym się nawet na małej przestrzeni.

wyposażenie kuchni www.comitor.pl

Jeśli szukacie więcej informacji o nowoczesnym i komfortowym wyposażeniu kuchni, zapraszamy do odwiedzenia www.comitor.pl

Przeczytaj jak dobrać oświetlenie do sypialni