Świąteczny brunch - nowy trend wkracza do Polski

Święta to czas, w którym nie tylko możemy spotkać się z rodziną, ale też z przyjaciółmi. Na popularności zyskuje świąteczny brunch, czyli spotkanie w gronie najbliższych połączone z późnym śniadaniem i wczesnym obiadem. Czy moda ta wejdzie również do Polski?

Kiedy jest najlepszy czas na świąteczny brunch? W okresie świątecznym najlepiej przygotować spotkanie między po Bożym Narodzeniu, ale jeszcze przed Sylwestrem. Jest to zazwyczaj czas wolny od pracy. Czas, w którym w końcu możemy spędzić miły czas z najbliższymi przy wspólnym stole i nie tylko. Brunch warto przygotować dla tych, z którymi nie udało się nam spotkać w Wigilię czy jedno z dwóch świąt.

Brunch jest to forma posiłku, która nosi w sobie elementy świadania (breakfast) i obiadu (lunchu). Jest to można powiedzie późne śniadanie spożywane w swobodnej atmosferze. Może to być weekend lub właśnie czas świąteczny, wolny od codziennych obowiązków i pracy. Typową porą brunchu może być więc godzina 10 lub 11:00.

Świąteczny brunch może stanowić więc świetny powód do spotkania z przyjaciółmi czy rodziną w bardziej casualowej formie. Jako posiłek podczas brunchu świetnie sprawdzą się pierożki, ryby czy lekkie sałatki przygotowane na świąteczne spotkanie z bliskimi.

Sprawdź co jeść zimą, aby zachować dobrą kondycję.