5 trików, które pozwolą przetańczyć sylwestrową noc w szpilkach

Sylwester to szalona noc połączona z tańcami, która zobowiązuje nas, aby wyglądać świetnie. Dlatego z tej okazji ubieramy piękne suknie i szpilki. Długie tańce na parkiecie sprawiają jednak, że nasze stopy zaczynają nas boleć czy stają się opuchnięte. Przedstawiamy 5 trików, które pozwolą przetańczyć w ukochanych szpilkach całą noc. 

Szpilki sprawiają, że nasze nogi wydają się smuklejsze i dłuższe, a my bardziej seksowne. Dlatego wiele z nas tak bardzo je kocha i nie może ich nie założyć na imprezę sylwestrową. Jednak czy można przetańczyć całą noc w szpilkach? Oczywiście! Przedstawiamy 5 trików, które uchronią nasze stopy przed obtarciami czy opuchlizną. Zobacz jakie to proste!

1. Dobierz odpowiednie buty do stopy

Jakoś ma znaczenie również w przypadku szpilek. Idealnie jeśli będą one skórzane i przylegają do stopy bez ucisku. Na zakupy butów wybierz się wieczorem. Twoje stopy są wtedy nieco opuchnięte i często o pół rozmiaru większe niż rano. To pozwoli dobrać idealne buty na twoje stopy. Zawsze mierz buty na obydwie stopy, a nie tylko na jedną. Przejdź się w upatrzonych szpilkach po sklepie i wykonaj kilka tanecznych ruchów. Zwróć uwagę, czy obcas jest dobrze wyważony i czy stopa  stabilnie trzyma się w obuwiu.

2. Rozchodź buty nawet na dzień przed imprezą

Jeśli planujesz tańczyć w nowych butach, pozwól stopie się z nimi oswoić. Wystarczy, że codziennie będziesz chodzić w domu w nowych butach, a już po kilku kwadransach lekko się rozejdą, a stopa będzie czuć się w nich komfortowo.

3. Włóż do buta wkładkę (higieniczną)

W sklepach obuwniczych czy drogeriach dostępne są żelowe wkładki do butów. Umieszcza się je pod poduszki stóp co pozwala chronić je przed otarciami i ześlizgiwaniem się stopy w dół. Jeśli nie zdążysz kupić takiej specjalnej wkładki użyj intymnej wkładki higienicznej. Wytnij kształt dopasowany do buta i przyklej do podeszwy w miejscu, gdzie nosząc szpilki skupiony jest ciężar ciała. Jest to właśnie poduszka śródstopia i gotowe!

4. Unieś stopy do góry

Kilka kwadransów przed wyjściem na przyjęcie połóż się z nogami uniesionymi powyżej tułowia. Ten trik sprawi, że nogi odpoczną, poprawi się krążenie i zredukują się obrzęki nóg.

5. Ćwicz stopy jeśli czujesz nadmierny ucisk

Jeśli jesteś akurat w toalecie podczas przyjęcia wykorzystaj ten czas, aby stopy trochę odpoczęły. Usiądź wygodnie, zdejmij szpilki i poruszaj stopami w stawie skokowym w górę i w dół. Narysuj w powietrzu stopami kilka kółek. Po takiej gimnastyce stopy są gotowe do kolejnych tanecznych podbojów na parkiecie.

Zobacz jak przygotować brokatowy makijaż.