Sól himalajska to najzdrowszy i jednocześnie najbardziej czysty rodzaj soli krystalicznej. Znajduje zastosowanie zarówno w kuchni jak i w pielęgnacji. Poznaj jej 4 zastosowania, które pozwolą zachować zdrowie w świetnej kondycji.

Sól himalajska stosowana w medycynie naturalnej, kosmetyce czy kuchni wpływa korzystnie na nasze zdrowie i urodę. Jej działanie może mieć charakter profilaktyczny i leczniczy. Różowa Sól himalajska jest bogata w minerały jak wodór, fosfor, siarka, wapno, węgiel, miedź, tytan czy aluminium. Dzięki temu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Sprawdź jak można ją stosować, a na pewno będzie cieszyć się świetnym zdrowiem.

1. Rozjaśnia nawet najbardziej smutny dzień

Jednym w bardzo popularnych zastosowań soli himalajskiej jest lampa solna. Jest ona jednocześnie najnowszym sposobem na wykorzystanie zalet tego minerału. Lampa działa poprzez podgrzewanie kryształów soli, co powoduje uwalnianie się ujemnego żelaza do powietrza. Jest toidealny dla osób cierpiących na astmę, zmęczenie, alergie i depresję.

2. Pomaga w walce z uciążliwym trądzikiem

Sól himalajska doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Jej działanie złuszczające sprawi, że skóra stanie się bardziej zdrowa. Wystarczy, że zmieszasz 100 gramów soli z 3 litrami wody. Tak przygotowany roztwór wymieszaj z ulubionymi olejkami eterycznymi i gotowe. Miksturę wmasuj w twarz, a sól zacznie działać ja peeling. Otworzy zatkane pory i pozwoli olejkom na lepsze wchłanianie. Dzięki temu skóra będzie bardziej miękka i gładsza.


3. Może być składnikiem mydła

Na rynku dostępne są mydła, w których składzie jest sól himalajska. Sprawdza się ona w leczeniu chorób skóry, takich jak opryszczka, w walce z cellulitem i pomaga walczyć z suchą skórą. Oprócz tego może być stosowana jako naturalna forma dezodorantu.

Przy pierwszym użyciu mydła może wystąpić lekkie uczucie mrowienia. To jednak normalne. Sól odtruwa nasz organizm a po kilku minutach mrowienie ustępuje.


4. Kąpiel z solą himalajską

Kąpiel to jedna z najważniejszych codziennych czynności. Jeśli dodamy do niej sól będzie miała ona właściwości uzdrawiające. Przeprowadzono badania, które wskazują, że 30-minutowa himalajska łaźnia solankowa może zdziałać cuda. Działa uzdrawiająco na wszelkie podrażnienia skóry, ukąszenia czy problemy ginekologiczne.

Sprawdź jak przygotować szybki hummus z buraka.