Michał Piróg na portalu noizz.pl podzielił się swoja opinią na temat bieżących wydarzeń w naszym kraju. Szczególnie odniósł się do sytuacji kobiet oraz działań podejmowanych w kierunku ograniczenia ich praw między innymi do antykoncepcji. 

Michał Piróg – tancerz, prezenter telewizyjny i działać społeczny w ostrych słowach wyraził swoją opinię na temat sytuacji kobiet w Polsce. Choć w dla wielu jego słowa i zachowanie mogą budzić kontrowersje to jego głos w tej sprawie jest bardzo wymowny. Chodzi o kwestię aborcji, szacunku do kobiet, programu 500+, a przede wszystkim ogólnopolskich protestów kobiet, które w swoim temacie nie chcą już więcej milczeć.

W artykule Michał Piróg napisał: (…) Po niemal 30 latach spokoju i demokracji Polacy znów wychodzą na ulice. Nie chcą stać biernie, gdy prawo zmieniane jest tak, by ograniczać prawa obywatelskie. Tysiące rodaków domaga się poszanowania praw człowieka, wolności i równości obywatelskiej. Kobiety sprzeciwiają się temu, by politycy decydowali o dostępności antykoncepcji czy możliwości przeprowadzenia aborcji, jeśli tego wymaga sytuacja. Nie chcą mordować, nie chcą wieść niemoralnego i rozwiązłego życia – jak można czasem usłyszeć od “strażników moralności”. Chcą tylko mieć pewność, że same zdecydują, kiedy zajść w ciążę i czy urodzić ciężko chore dziecko, bo to ich życia i ich sumienia. I ich wybór, który władza chce ograniczyć, powołując się na prawo dyktowane sumieniem religijnym.

Program 500+ i sytuacja kobiety według Michała Piróga

Michał Piróg wypowiedział się w mocnych słowach również o programie 500+.  Jego zdaniem jest on zapomogą dla najbiedniejszych i często patologicznych rodzin, a nie programem dla zbudowania dobrej przyszłości dla Polski. Wskazuje, że (…) rozmnażanie biedniejszej części społeczeństwa nie zbuduje w przyszłości społeczeństwa silnego, a jedynie generację niewykształconej siły robotniczej. Setki tysięcy dzieciaków wkraczających w dorosłe życie bez przygotowania, wykształcenia, z zerowymi szansami na coraz droższą edukację. Klasa średnia nie sięga po zapomogę tak ochoczo. Już dawno temu przekalkulowała sobie, że zwyczajnie nie stać jej na dzieci. I tutaj mamy niestety impas. Bo co zrobić w takiej sytuacji? Europa wymiera, jest starsza niż kiedykolwiek w historii. Jak namówić, a może jak omamić europejskie rodziny, by się rozmnażały na potęgę? Prosto. Kupić macicę za 500 złotych, a tym, które nie chcą jej sprzedać, wystarczy odebrać prawo do antykoncepcji i aborcji. Masz rodzić niczym klacz, zdrowe czy chore, z miłości czy z gwałtu – to nie jest ważne. Masz rodzić. Tyle że kobiety to nie klacze. Nie sprzedaż po śmierci ich ciała na mięso.

Zwraca on uwagę przede wszystkim uwagę na bierność mężczyzn w kwestii gorszego traktowania kobiet. Jego podsumowanie jest niezwykle mocne. Jak wskazuje (…) Kobiety mówią NIE, a my, faceci, stoimy jak na razie biernie i przyglądamy się tej nierównej walce. Drodzy panowie, władza sprowadza właśnie wasze partnerki do poziomu rozpłodowej klaczy, suki hodowlanej, a wy udajecie, że nic wam do tego.

fot.www.instagram.com/michalpirog

Źródło: www.noiizz.pl