Gua Sha - masaż twarzy, który odmładza w kilka minut

Gua Sha to chiński masaż skóry, który w kilka minut sprawia, że wyglądamy młodziej. Ma wpływ na jędrność, ładny koloryt skóry, blask, odpowiednie nawilżenie i brak zmarszczek. Ten zabieg idealny z łatwością wykonasz sama w domu. Zobacz jakie to proste!

Gua Sha niegdyś uważany za niszową technikę masażu. Dziś zyskuje na popularności stając się nowym trendem w pielęgnacji skóry twarzy. Gua sha jest techniką stosowaną w tradycyjnej medycynie wschodnioazjatyckiej. Jest często stosowany w leczeniu bólu mięśni i napięcia. Ma na celu poruszanie energią, znaną jako qi lub chi, wokół ciała. Zabieg polega na użyciu narzędzia wykonanego z jadeitu lub kwarcu, którym przecieramy skórę poprzez długie pociągnięcia. Narzędzie do masażu należy docisnąć mocno do skóry, nawet tak aby pojawiły się niewielkie siniaki.
Gua sha może pomóc w rozbiciu tkanki bliznowatej i tkanki łącznej, poprawiając ruch w stawach. Leczenie nie ma żadnych poważnych skutków ubocznych.

Masaż Gua sha wykonywany na twarzy może mieć wiele pozytywnych skutków. Przede wszystkim jest to zabieg holistyczny, odprężający i poprawiający mikrocyrkulację. Skóra twarzy odzyskuje łady koloryt, usuwany jest zrogowaciały naskórek przez co skóra odzyskuje utracony blask. Naciskanie jadeitem w kierunku od góry do dołu przyczynia się do usunięcia złogów toksynowych.  Regularne wykonywanie masażu wspomaga wzrost nowych komórek skóry. Dzięki temu poprawia się napięcie skóry, jej jędrność i tym samym następuje redukcja zmarszczek. W przypadku skóry trądzikowej dochodzi do szybszego  gojenia się blizn, zmniejszenia opuchlizny spowodowanej wypryskami, a nawet likwidacji cieni pod oczami.

Poznaj nowy trend w kosmetyce – biały węgiel.