Biały węgiel - poznaj nowy trend w kosmetyce

Do niedawna to czarny węgiel był najbardziej pożądanym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych. Dziś biały węgiel zyskuje na popularności. Leczy trądzik, matuje i oczyszcza. Sprawdź jakie ma jeszcze właściwości.

Węgiel aktywny to hit pielęgnacyjny ostatnich miesięcy. Jest on składnikiem żeli, maseczek, toników i kremów. Obecnie coraz większą popularność zyskuje biały węgiel. To odmiana węgla drzewnego wytwarzana z gałęzi dębu japońskiego w tradycyjny sposób. Ma on biały odcień i silne właściwości absorbujące przez co jest często składnikiem kosmetyków dedykowanych skórze wrażliwej.

Biały węgiel swoją barwę zawdzięcza mieszance sproszkowanego diamentu z białą glinką. To ona ma silne działanie działanie oczyszczające i przyspieszające gojenie się ran na skórze. Węgiel farmaceutyczny świetnie wchłania toksyny, usuwa nadmiar sebum i martwy naskórek. Posiada właściwości antybakteryjne dzięki czemu zapobiega powstawaniu niedoskonałości i wyprysków. Diament z kolei nadaje skórze blasku i poprawia jej sprężystości.

Biały węgiel jest składnikiem masek oczyszczających i złuszczających, past do mycia twarzy, kremów nawilżające-detoksykujących, płynów micelarnych i kosmetyków do oczyszczania skóry.

Sprawdź właściwości owoców noni.