Luty to szczególny miesiąc dla zakochanych. 14 lutego niemal na całym świecie, obchodzone jest ich święto. Walentynki, bo o nich mowa, budzą skrajne emocje, od euforii po ostrą krytykę. Choć święto ma tyle samo zwolenników co przeciwników jedno jest pewne – to dzień w którym każdy stara się oczarować ukochaną osobę.14 lutego stał się też okazję do wyznawania uczuć i obdarowywania bliskich upominkami podkreślającymi wyjątkowy charakter relacji.

Nazwa Walentynki pochodzi od Świętego Walentego, uznawanego (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) za patrona zakochanych. W Polsce święto zdobyło popularność dopiero w latach 90. XX wieku. Natomiast od stuleci celebrowane było inne święto zakochanych – słowiańska Noc Kupały, zwaną także Sobótką. Obchodzi się ją w nocy z dnia 21 na 22 czerwca, ponieważ właśnie wtedy według starosłowiańskiego zwyczaju ludzie łączyli się w pary.

Walentynki nieodzownie kojarzą się z wręczaniem sobie kartek, kolacją przy świecach i upominkami. Jak zabłysnąć oryginalnym pomysłem na prezent i zaskoczyć bliską osobę?

Biżuteria – niezawodny prezent na lata…

Prezenty od jubilera sprawdzają się prawie zawsze. Poza tym Walentynki to dobra data na zaręczyny. Zapytaliśmy kilka kobiet kiedy chciałyby się zaręczyć. Większość, jako wymarzony, magiczny czas na rozpoczęcie nowej drogi życia, obok świąt Bożego Narodzenia wskazała właśnie Walentynki. Kasia z Warszawy (30 lat) powiedziała: Z moim narzeczonym często staramy się celebrować wolne wspólnie spędzaną chwile. Może dlatego 14 lutego nie był dla nas szczególnie wyjątkową datą. To zmieniło się dwa lata temu. Mój narzeczony oświadczył mi się 14 lutego 2015 roku. Poszliśmy ze znajomymi do kina, potem na kolację do jednej z naszych ulubionej restauracji. Niczego się nie spodziewałam. Aż nagle przy naszym stoliku pojawił się saksofonista, który zaczął grać mój ulubiony utwór, kelner przyniósł szampana i ogromny bukiet kwiatów, a Marcin stanął przede mną z pięknym pierścionkiem i zapytał czy zostanę jego żoną. Myślę, że to właśnie ten dzień zapamiętam do końca życia. Od tamtej soboty Walentynki są dla mnie naprawdę wyjątkowym dniem. O czym przypomina mi symbol naszego uczucia, który mam zawsze na palcu!.

Mija z Wrocławia (25 lat) powiedziała: Lubię Walentynki i choć czasami drażni mnie ich komercyjna strona, te wszystkie czerwone serduszka i miłosne hasła, myślę, że to idealny dzień na zaręczyny.

Ola z Krakowa (11 lat) powiedziała: Walentynki to fajna tradycja. Każda okazja która sprzyja podkreśleniu uczuć jest dobra. Mogłabym się zaręczyć albo wziąć ślub 14 lutego.;)

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Mnogość wzorów może przyprawić o zawrót głowy niejednego przyszłego pana młodego. Na pewno warto postawić na jakość wykonania. Wiele oryginalnych wzorów pierścionków zaręczynowych znajdziecie w ofercie marki DIAMOR, obecnej na rynku jubilerskim od 1988 roku. Oferta firmy jest zróżnicowana i wciąż poszerzana zgodnie z najnowszymi światowymi trendami.

Każdy z tysiąca dwustu modeli charakteryzuje się dopracowanym wzornictwem oraz najwyższą jakością wykonania. DIAMOR specjalizuje się w produkcji pierścionków z brylantami. Oferta zawiera zarówno nowoczesne, minimalistyczne wzory jak i te bardziej tradycyjne. Przedział cenowy jest bardzo rozległy. Począwszy od prostych pierścionków z kamieniami półszlachetnymi po wyszukane modele z brylantami najwyższej klasy. Ciekawą propozycją są pierścionki z czarnymi diamentami oraz zestawy z obrączkami. Na uwagę zasługuje fakt wykonywania biżuterii na indywidualne zamówienie i według własnego projektu zleceniodawcy. Taki wyrób jest zawsze oryginalnym dowodem zaangażowania i oddania.

Walentynki

Walentynki

walentynki

Walentynki

Jak już wybierzemy model pojawia się kolejna kwestia – rozmiar.

Większość mężczyzn po prostu nie wie jak rozmiar pierścionka będzie pasować ich ukochanej kobiecie. Bardzo łatwo można to sprawdzić. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • W zależności od pory roku pierścionek może inaczej leżeć. Latem palce są często opuchnięte co wpływa na zmianę rozmiaru nawet o 1,5 stopnia. Inaczej jest zimą, kiedy temperatura jest zdecydowanie niższa.
  • Warto pamiętać, że stawy palców mają większą średnicę niż paliczki. Dlatego też należy dobrać pierścionek tak, aby z lekkim oporem przechodził przez palec w najszerszym miejscu.
  • Budowa pierścionka ma wpływ na łatwość jego ściągania i zakładania. Jeśli spodobał się nam pierścionek o szerokiej szynie, pamiętaj aby wybrać model o pół rozmiaru większy niż zazwyczaj nosimy.

Pomiaru obwodu palca można wykonać u każdego jubilera. Eksperci przy pomocy specjalnych pierścieni mierniczych wybiorą najlepszy rozmiar pierścionka, tak aby jego codzienne użytkowanie nie sprawiało problemów. Pomiar możemy też wykonać samodzielnie np. Przy pomocy wstążki, którą owijamy wokół palca. Zaznaczamy obwód, rozwijamy wstążkę i przy pomocy linijki mierzymy jej długość. Następnie porównujemy wynik z tabelą poniżej i odczytujemy rozmiar. Jeśli zaręczyny ma być niespodzianką najlepiej zanieść inny pierścionek ukochanej do jubilera 😉

Tabela rozmiarów:

Idealnym walentynkowym upominkiem mogą być także kolczyki lub bransoletki z dedykowanym, wygrawerowanym napisem.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent walentynkowy zajrzyj na stronę www.diamor.pl, gdzie z pewnością uda się znaleźć coś wyjątkowego dla ukochanej osoby.

Walentynki to okazja do przypomnienia bliskim o uczuciach jakimi ich darzymy. Jednak warto pamiętać o drobnych gestach sympatii oraz celebrowanie wspólnie spędzanego czasu nie tylko od święta. Czasami prosty gest buduje dobre relacje między ludźmi i może sprawić, że nawet najgorszy dzień kończymy uśmiechem na twarzy.

Sprawdź nowe zapachy Carven.