Kiedy artystka spotka artystkę o podobnej wrażliwości, pojęciu piękna i podejściu do swojej pracy, musi się to skończyć fantastyczną współpracą. Tak właśnie jest w przypadku projektantki biżuterii Kasi Wójcik oraz Dominiki Cierplikowskiej, graficzki i ilustratorki.

Obie od dawna myślały o połączeniu sił z kimś równie twórczym, ale potrzebowały „dobrego ducha”, który je połączy. Teraz się to udało i możemy zaprezentować Wam efekty tej współpracy. Kasia zaprojektowała kolekcję pięknej biżuterii, do której Dominika stworzyła specjalne ilustracje prezentujące różne kobiety. Powstały dzięki temu wyjątkowe obrazy łączące w sobie elementy przestrzenne – biżuterię i rysunki, których każdy detal, każda kreska i odcień oddaje ducha tej kolekcji – inspirację kobietą i jej wewnętrzną wrażliwością, energią, drzemiącym w niej, unikatowym potencjałem.

kolekcja MUSE

„Projektowanie i jego efekty to coś, co wydobywam z głębi serca i twórczego instynktu. Dzięki autorskim ilustracjom Dominiki kolekcja nabrała nowego, wyjątkowego wymiaru” – mówi Kasia Wójcik.

kolekcja MUSE

„Moje zetknięcie z materią, jaką jest biżuteria Kasi było otworzeniem się na coś nowego. Chciałam tego od dłuższego czasu ale potrzebny był impuls. Cieszę się tą współpracą i tym, że moje rysunki są tłem dla tej kolekcji” – mówi Dominika Cierplikowska

kolekcja MUSE
kolekcja MUSE

Te dwie artystki stały się dla siebie wzajemnie inspiracją i poczuły, jak wiele można stworzyć oraz doświadczyć łącząc siły i twórczy potencjał z drugą kobietą, otwierając się na jej pomysły i pozwalając na swobodny przepływ energii. Dlatego ta kolekcja nie mogła nazywać się inaczej – jak Muse.

kolekcja MUSE
kolekcja MUSE

W kolekcji każda kobieta znajdzie coś wyjątkowego dla siebie lub na prezent. Muse to biżuteria ze srebra próby 925 i srebra tej samej próby pozłoconego warstwą czystego, 24-karatowego złota. W sumie 24 modele, wśród których znajdziecie kolczyki, bransoletki i naszyjniki. Niektóre z perłami, które pokochały Klientki marki przy okazji złotej kolekcji – Imagine. Kolekcja jest bardzo kobieca, minimalistyczna i ponadczasowa. Każdy egzemplarz kolekcji jest ręcznie wykonany w warszawskiej pracowni w sposób etyczny, ekologiczny i zrównoważony.

kolekcja MUSE
kolekcja MUSE

Dbałość o najwyższą jakość w każdym detalu to wizytówka projektantki Kasi Wójcik.

Premiera kolekcji miała miejsce 27 stycznia 2021.

Artykuł powstał we współpracy z marką Kasia Wójcik