mróz

Od kilku dni utrzymuje się bardzo niska temperatura na zewnątrz. Dla jednych jest zbyt zimni, inni wręcz przeciwnie korzystają na maksa z tego co przyniosła nam zima. I bardzo dobrze. Mróz na zewnątrz należy koniecznie wykorzystać i wybrać się nawet na kilka minut na spacer, a na pewno będziemy czuć się lepiej!

Mróz to nie tylko niska temperatura, ale przede wszystkim świetne warunki, w których dobrze funkcjonuje nasz organizm. Dlatego zamiast siedzieć w domu koniecznie wybierz się na spacer i wykorzystaj mróz, aby zahartować swój organizm.

Zimną w mieszkaniach utrzymujemy wysoką temperaturę, aby zapewnić sobie ciepło. Jednak wysusza ona naszą skórę, a organizm traci naturalną odporność. Dlatego tak ważne jest aby raz dziennie przewietrzyć mieszkanie nawet przez 5 minut i wybrać się na długi spacer. To pozwoli na wyeliminowanie bakterii, które mogą być przyczyną chorób, w tym grypy. Poza tym przebywanie na mrozie i śniegu uodparnia nasz organizm. Stajemy się zdrowsi i funkcjonujemy znacznie sprawniej niż przebywając w ciepłych pomieszczeniach. Chłodnym powietrzem lepiej oddychamy, poprawia się wentylacja płuc, a układ oddechowy sprawniej pozbywa się chorobotwórczych zarazków.

Zimowy wyż oprócz niskiej temperatury sprawia, że słońce świeci intensywniej. To z kolei wpływa na lepsze samopoczucie. Dzięki promieniom słonecznym poprawia się nasz nastrój, chętniej się uśmiechamy i mamy więcej energii. Najwięcej zimowej witaminy D złapiemy podczas spaceru na świeżym i mroźnym powietrzu.

Sprawdź jak walczyć z roztoczami w domu.