urban sketching

Urban sketching dosłownie oznacza szkicowanie miejskie, szkicowanie otaczającego nas świata oraz rysunkowy zapis podróży.

Urban sketching to ruch, który powstał w 2007 roku i został założony przez artystę i dziennikarza Gabriela Campanario. Rozwija się głównie w miastach, bo to one są głównymi bohaterami skeczystów. Na szkicach artystów głównie zobaczymy: wieżowce, budynki, zatłoczone ulice, sklepy, kawiarnie, bary, samochody, muzea i eksponaty muzealne czy obiekty przemysłowe.

Najfajniejsze jest to, że każdy może do nich dołączyć, umiejętność idealnego rysowania nie jest tu wyznacznikiem. Każdy kto lubi i ma chęć oraz smykałkę do rysowania jest chętnie i mile widziany – wystarczy zabrać ze sobą szkicownik i coś do rysowania. Ważnym aspektem tych spotkań jest również wymiana doświadczeń, wzajemne inspirowanie się i uczenie od siebie.

Chcesz wziąć udział w urban sketchingu? Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę internetową urban sketching i nazwę miasta i dowiedz się czy u Ciebie organizują takie spotkania.

To fajna inicjatywa, w której warto brać udział…tym bardziej, że można mieć wykonane własnoręcznie pamiątki z miast, które zwiedzamy i lubimy.