rośliny w domu

Rośliny w domu to element, którego nie może zabraknąć. Dzięki nim mieszkanie wydaje się bardziej przytulne, a i są takie kwiaty, które mogą oczyścić powietrze w mieszkaniu i poprawić nam humor. Więc jak dbać o nie? Podpowiadamy

5 błędów, które popełniamy przy uprawie kwiatów domowych

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby dopasować kwiaty do naszego wnętrza. Przed ich zakupem dowiedzmy się jak je pielęgnować i uprawiać.

  1. Pokój może być za ciemny.

Jeżeli Twoja roślina jest blada, jej liście pożółkły lub na liściach pojawiły się plamy, to oznacza, że ma niedostateczną ilość światła.

  1. Zła woda do podlewania.

Woda z kranu może być nieodpowiednia dla naszych kwiatów. Lepiej jak nalejemy wody do butelki i pozostawimy ja na jakiś czas i dopiero taką „odstaną” wodą podlejemy kwiaty. Ewentualnie rośliny doniczkowe możemy podlać wodą przegotowaną – tylko pamiętajmy, żeby była zimna.

  1. Nie przesadzamy kwiatów.

Starsze kwiaty powinniśmy przesadzać raz na dwa-trzy lata, a młode raz na rok. Taki zabieg zapewni im dużo miejsca do rozwoju i odpowiednią ilość odżywczej gleby.

  1. Za dużo słońca.

Kwiaty lubią jasne pomieszczenia, ale narażone na zbyt ostre działanie promieni słonecznych mogą nam zmarnieć. Pamiętajmy o tym.

  1. Szkodniki pojawiają się, gdy źle pielęgnujemy kwiaty.

Suche powietrze i wysoka temperatura w naszych mieszkaniach sprawiają, że wokół i na naszych roślinach pojawiają się szkodniki. Częste zmywanie liści i podniesienie wilgotności powietrza w mieszkaniu pomoże uniknąć problemów.