Agnieszka Kociak to znana fotomodelka. Występuje w wielu kampaniach reklamowych. Dzisiaj w rozmowie z nami o tym, jak wrócić do formy po ciąży.

Po ciąży nie czuję się tak silna fizycznie i atrakcyjna jak przed nią. Czułam, że moje ciało stanie się inne niż przed ciążą, kiedy regularnie ćwiczyłam – tak też się stało. Przez ostatni czas moja aktywność fizyczna była raczej minimalna, ograniczała się do spacerów z córeczką i psem- mówi Agnieszka Kociak .

Pewnie każda z Was to zna… Efekt? Mała wytrzymałość oraz brak sił i oczywiście moja sylwetka baaaardzo się zmieniła… Walkę o powrót do formy, zaczęłam sama. Szybko okazało się, że macierzyństwo i praca, którą wykonuję, nie sprzyja wywiązywaniu się z założonego przeze mnie planu działania. Jest wręcz odwrotnie – pozwala uciec w stronę wymówek.

„Jeśli chcesz – znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz – znajdziesz powód” – pomyślałam : Ja chcę!!!

Postanowiłam oddać się w ręce specjalistów ☺ Wiedziałam, że ekipa @FizjoBell stanie na wysokości zadania i holistycznie spojrzy na moje zdrowie, formę, ciało i ułoży plan realizacji mojego celu. W pierwszej kolejności zawsze stawiam na zdrowie więc umówiłam się do fizjoterapeuty  – Justyny Żyły na konsultację.

Wizytę w gabinecie fizjoterapeuty mogę podzielić na trzy etapy:

  1. Konsultację i diagnostykę stanu zdrowia.
  2. Dobór odpowiednich ćwiczeń do aktualnego stanu zdrowia i formy.
  3. Konsultacje dotyczącą zabiegów modelowania sylwetki i wybór odpowiedniego zabiegu do moich potrzeb i oczekiwań.

Przeczytaj też, jak Agnieszka przygotowywała się do wyprawki tutaj.

Krok pierwszy

Konsultacja i diagnostyka która wiąże się z dokładnie przeprowadzonym wywiadem i oceną mojego stanu zdrowia, łącznie z badaniem postawy i siły mięśniowej. Podczas ciąży ułożenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, bioder znacznie się zmieniło – niestety pojawiły się bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a już po ciąży doszły bóle odcinka piersiowego (noszenie córki) oraz zmiana postawy i widocznie zaokrąglone plecy.

Moim kolejnym zmartwieniem są utrzymujące się jeszcze po ostatnich dniach ciąży obrzęki nóg. Na co zresztą od razu uwagę zwróciła Justyna.

Krok drugi:

Działamy ☺ Zabieg: Terapia manualna mojego kręgosłupa, następnie drenaż limfatyczny. Na początku fizjoterapeutka dokładnie zmierzyła obwody mojego ciała, a następnie wykonała zabieg.

(tabelka) Wyniki z obwodów

Tabela pomiarów- Agnieszka Kociak

Tabela pomiarów- Agnieszka Kociak

Justyna tłumaczy:

„ Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapii.  Naturalna i nieinwazyjna terapia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Efekt to prawidłowe ustawienie kręgów i przywrócenie równowagi mięśniowej.”

„Drenaż limfatyczny to zabieg który pobudza krążenie krwi i limfy w ciele. Dzięki specjalnym technikom masaży, chłonka usuwana jest z przestrzeni między tkankowych i jednocześnie usprawnia się jej przepływ. Finalnie widocznie redukuje się obrzęk, obwód nóg i cellulit wodny widocznie zmniejsza się. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.”

Krok trzeci

Zabiegi modelujące sylwetkę. Od zawsze doceniam masaże i ich wpływ na maje ciało. W tym przypadku postanowiłam również skorzystać z ich pomocy. Dowiedziałam się, że takie masaże przynoszą najlepsze efekty, kiedy techniki i sposób wykonania jest indywidualnie dobierany dla każdej osoby. Już wiem, że w moim przypadku, bez uruchomienia przepływu chłonki efekt byłby mniejszy i krótkotrwały.

Sam masaż antycellulitowy będzie wykonywany na brzuch, biodra, pośladki i uda . O skuteczności jego działania, napiszę  po skończeniu całej serii masaży.

Agnieszka Kociak

Agnieszka Kociak

Krok czwarty

Plan Treningowy. Na wizycie dowiedziałam się, że nie mam żadnych przeciwskazań do podjęcia aktywności fizycznej. Do wyboru miałam całą gamę ćwiczeń grupowych lub treningi personalne. W wyborze ćwiczeń zawsze pamiętajmy o ustaleniu celu i planu działania! Za radą Justyny postanowiłam zapisać się na Aerial Hoop – czyli taniec w kole.

Taki trening kształtuje całą motorykę naszego ciała: siła, wytrzymałość, zwinność, gibkość i dodatkowo kształtujemy sylwetkę. Ciekawsza forma fitnessu połączona z tańcem i „fruwaniem” w powietrzu. Jestem po dwóch zajęciach i już teraz mogę Wam powiedzieć, że jest super!

Agnieszka Kociak

Agnieszka Kociak

Krok piąty

W ramach wydarzenia  „Sprawnie i zdrowo vol. 2” skierowałam do Poradni Moc Odżywiania, w której spotkałam się z jej właścicielką, dietetykiem klinicznym Moniką Bocian – Sztyber. Celem wizyty było profesjonalne badanie składu ciała, czyli sprawdzenie, w jakim stanie jest mój organizm po okresie ciąży oraz 7 – miesięcznego karmienia.