Wielkanoc kojarzy się nam z zapachem rzeżuchy,  pysznych ciast, gotującym się żurkiem. To również czas kiedy przyozdabiamy nasze mieszkania i domy pięknymi wiosennymi dodatkami. Na stołach natomiast królują kurczaki, kolorowe pisanki, zające. Jak w łatwy i szybki sposób udekorować nasz dom? Przedstawiamy kilka prostych trików.

Przygotowania do Wielkanocy trwają na dobre. Wielu z nas kolejny dzień biega za prezentami, produktami do przygotowania pysznych dań dla najbliższych. Nie zapomnijmy jednak o nadaniu naszemu mieszkaniu świątecznego klimatu. Wystarczy kilka prostych dodatków, a nasz dom będzie wyglądać pięknie i radośnie w te święta.

ŚWIECZKI

Kolorowe świeczki w kształcie jajek nabiorą światecznego charakteru jeśli ozdobimy je srebrnymi bądź złotymi elementami z papieru samoprzylepnego. Wystarczy wyciąć dowolny kształt i przykleić je na świeczkę. Te ułożyć na kawałkach drewna, a wokół ułozyć mech lub rzeżuchę. Będzie to piękna dekoracja wielkanocnego stołu.

fot. etsy.com

fot. sposobnawszystko.pl

KWIATY

Kwiaty są symbolem wiosny dlatego nie może ich zabraknąć podczas świąt wielkanocnych. Wtedy najczęściej dekorujemy dom tulipanami, żonkilami, hiacyntami czy baziami. Są one piękną dekoracją stołu, kuchennego blatu czy parapetu. Wystarczy, że bukiet ulubionych wiosennych kwiatów włożymy do efektownego wazonu, dodamy świąteczne symbole jak na przykład jajka (mogą być przepiórcze) i piękna dekoracja gotowa!

fot. 41.media.tumblr.com

fot. czterykaty.pl

fot. Pintrest, Agnieszka Wierzbińska

WIANEK

Wianek to bardzo dobry pomysł na dekorację drzwi wejściowych, okna czy ściany. W zależności od tego co na nim umieścimy może on zdobić nasz dom przez cały rok. W okresie wielkanocnym nie może zabraknąć na nim kolorowych pisanek, bazi, mchu, żywych kwiatów, kurczacków lub zajączków.

fot. stylowi.pl

fot. Pintrest, Monika Pospíšilová

Wypróbuj wielkanocne przepisy do przygotowania wspólnie z dziećmi.