Szwajcaria – alpejski kraj chętnie odwiedzany przez amatorów pieszych wędrówek i narciarzy. To państwo mogące poszczycić się ogromnym bogactwem przyrody. Jest ono wykorzystywane nie tylko przez turystów, ale szczególne przez wszystkich tych, którzy kochają wszystko co naturalne i ekologiczne.

Szwajcaria to raj na ziemi dla amatorów ekologicznego stylu życia i czerpania dobra płynącego z naturalnych zasobów przyrody. Innowacyjność, wykorzystanie wszelkich dostępnych rozwiązań technologicznych przez szwajcarskich badaczy sprawia, że potrafią oni maksymalnie wykorzystać dobra naturalne. Świetnym przykładem może być tutaj pozyskiwana z wysokich partii górskich woda glacjalna pochodzenia polodowcowego. Jest ona bogata w składniki mineralne, ale przede wszystkim wolna od zanieczyszczeń chemicznych czy mikrobiologicznych. Woda jako taka jest niezbędnym składnikiem, który pomaga przetrwać nam, ale również wszystkim organizmom żywym. Jest dla nas źródłem życia. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, wspomaga procesy metaboliczne, ale przede wszystkim utrzymuje organizm w świetnej kondycji. Woda glacjalna, która nie wymaga dodatkowej obróbki w celu zniszczenia szkodliwych mikroorganizmów może być spożywana przez człowieka bez zagrożenia dla życia. Co więcej może stanowić składnik kosmetyków.

Szwajcarska firma Swiss Image wykorzystuje wodę glacjalną jako składnik produktów do pielęgnacji włosów. Podobnie jak inne partie naszego ciała, włosy wymagają szczególnej dbałości, aby zachowały piękny wygląd na długie lata. Złe nawyki pielęgnacyjne, zbyt częste farbowanie, rozjaśnianie włosów może powodować, że stają się one słabsze i tracą swoją witalność. Jest to spowodowane zmniejszeniem nawilżenia skóry głowy przez co włosy stają się suche i łamliwe. Receptą na taki stan rzeczy są kosmetyki z wodą glacjalną. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie wysuszaniu włosów i skóry głowy, opóźnianie procesów starzenia komórek, wypłukiwanie martwych komórek, transportowanie w głąb komórek składników odżywczych i aktywnych. Regularne stosowanie na przykład szamponów i odżywek serii Swiss Image Basic Care sprawi, że odpowiednie nawilżenie skóry głowy już po kilku użyciach zostanie przywrócone, a włosy staną się mocniejsze i bardziej lśniące.

Sprawdź zalety wody glacjalnej.