Love your hair with Charles Worthington – z połączenia profesjonalnej ekspertyzy i miłości do włosów powstały produkty o jakości jak z najlepszych salonów fryzjerskich by codziennie cieszyć się efektowną, wspaniale prezentującą się fryzurą.

O Charlesie Worthingtonie

W 2017 roku mija właśnie 30 lat od kiedy Charles Worthington otworzył swój pierwszy salon w Londynie. 

Od stylizacji Sharon Stone na rozdanie nagród Bafta a Diany Ross na Galę MET, do pracy z obsadą filmu „Sex w wielkim mieście”. Wśród jego klientów są również siostry Hilton, Nicole Richie, Lady Gaga czy Katy Perry. Wielokrotnie czesał gwiazdy na London Fashion Week,  rozdanie nagród BAFTA i  Oscarowe show. Był również stylistą włosów w popularnych show Telewizji BBC.

Charles, obecnie 58 letni, ma trzy salony w Londynie, które odwiedza 2000 klientów tygodniowo.  Nieźle jak na osobą, która porzuciła po 3 latach studia architektoniczne, by zacząć wszystko od nowa. Pracę w branży fryzjerskiej zaczynał od najniższych stanowisk i najprostszych prac. Jakkolwiek studia architektoniczne nie były stratą czasu, fryzjerstwo podobnie jak architektura to przecież pracą z formą i proporcjami. 

Charles Worthington w 1995 roku wypuścił pierwszą linię produktów do pielęgnacji włosów, która okazała się hitem a po latach została sprzedana za rekordową kwotę firmie PZ Cussons, obecnemu właścicielowi marki. 

Zdobył nagrodę Brytyjskiego Fryzjera Roku w 1993 i 1998 roku a w 2015 roku otrzymał nagrodę za dokonania całego życia od Towarzystwa Fryzjerskiego w UK. Charles nadal jest aktywny, szkoli najlepszych stylistów, przewiduje i rozwija trendy we fryzjerstwie na kolejne lata. Znajduje również czas na podróżowanie po świecie, aby zadbać o włosy klientów VIP.

O filozofii marki

Produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów Charles Worthington, są kochane przez kobiety na całym świecie ponieważ ich stosowanie jest banalnie proste a daje niesamowite efekty. Pasjonat fryzjerstwa, który spotykał się z najbardziej wymagającymi klientkami i sytuacjami gdzie akceptowalny był tylko perfekcyjny, niezawodny wygląd, stworzył produkty spełniające najwyższe wymagania, by każda kobieta mogła poczuć się na co dzień jak gwiazda na czerwonym dywanie.

Produkty Charles Worthington gwarantują zadbane,  lśniące włosy, które łatwo się układają i dodają pewności siebie, po prostu niesamowicie ułatwiając życie.

Nie każdy może być uczesany przez Charlesa, ale dla każdego dostępna jest jego miłość do zawodu i wieloletnie doświadczenie zamknięte w stylowych, minimalistycznych opakowaniach. Wyselekcjonowane, ze względu na odżywcze działanie składniki naturalne w połączeniu z opatentowanymi technologiami pielęgnują i chronią, spełniając indywidualne potrzeby różnych włosów. 

Pielęgnacja produktami CW to dodatkowo doznanie zmysłowe, bo wszystkie pięknie pachną, a dzięki technologii FragranceLockTM szlachetny zapach utrzymuje się na włosach przez cały dzień. 

fot. materiały prasowe, https://www.instagram.com/cwhairlondon/

Zobacz też:

“Kocie oko” – modne paznokcie na wiosnę