Kilka tygodni temu cały świat fascynował się ceremonią zaślubin brytyjskiego księcia Henryka z Amerykańską aktorką ​Meghan Markle. Jak jej życie zmieni się po poślubieniu księcia i czy są to same pozytywy?

Zasady panujące na królewskim dworze

Ponieważ Meghan stała się właśnie członkiem królewskiej rodziny, zaczęły obowiązywać ją te same zasady co innych partycypantów tego elitarnego grona. Arystokraci muszą przestrzegać protokołu królewskiego, a więc zbioru nakazów i zakazów dotyczących zachowania w towarzystwie królowej i wszystkich zachowań podczas ich wystąpień publicznych.

Podstawową zasadą jeśli chodzi o kontakt z głową państwa brytyjskiego, jest fakt że to zawsze królowa wita się pierwsza, delikatnie wyciągając rękę. Meghan jako pierwsza nie może podejść do królowej aby się przywitać, ani rozpocząć z nią rozmowy.

Zawsze przy kontakcie z królową, księżna będzie musiała dygnąć, a więc lekko się ukłonić. Królowej w żadnym wypadku nie można dotykać ani całować, a bezpośrednio zwracać się do niej można tylko za pośrednictwem tytułu Wasza Wysokość.

Zgodnie z protokołem każdy, kto przebywa w towarzystwie królowej, musi stać, gdy stoi Jej Królewska Wysokość. Po zakończeniu rozmowy nie można także zwyczajnie odwrócić się i wyjść. Nigdy także nie wolno odwracać się plecami do królowej. Należy poczekać, aż to ona opuści pomieszczenie jako pierwsza.

fot https://www.instagram.com/meghanmarkle__/ Meghan Markle

Jakie osobiste zmiany dotkną Meghan Markle 

Ksieżna Sussex musiała przyjąć religię mężą, a przed ślubem została ochrzczona i przyjęta do kościoła anglikańskiego. Meghan musi także dostosować swój wygląd pod panujące na dworze zasady, a więc czeka ją zmiana stylu ubioru na bardziej zachowawczy, skromny i elegancki.

Meghan wcześniej udzielała się jako z​aangażowana feministka, a do tego ​nie kryła poparcia dla kandydatki na prezydenta, Hillary Clinton, a także swojej opinii na temat obecnego prezydenta Trumpa. Od chwili ślubu tego typu publiczne komentarze będą niemożliwe, gdyż rodzina królewska pozostaje neutralna i milcząca, jeśli chodzi o politykę.

Księżna będzie musiała zrezygnować z pracy zawodowej, a więc z aktorstwa. ​Meghan prawdopodobnie zajmie się tym co jej szwagierka, czyli księżna Kate, a więc pracą dobroczynną, wizytami w instytucjach publicznych i licznych fundacjach.

WAGS POLSKIEJ REPREZENTACJI CZYTAJ !

Zachowanie Meghan w trakcie wystąpień publicznych

Dodatkowo ​Markle ​na pewno musiała wcześniej przećwiczyć delikatne siadanie na krześle, a także jak ułożyć przy tym nogi by przypadkiem nie odsłonić zbyt wiele. Do tego opracować musi zgrabne wysiadanie z samochodu. Na pewno poinstruowano księżną, jak należy ściskać ludziom ręce podczas publicznych spotkań oraz jak zachowywać się przy stole podczas bankietów i eleganckich przyjęć.

Meghan będzie musiała bardzo uważać aby nie pokazać publicznie żadnej chwili słabości, ani zmęczenia czy znudzenia. Każda taka chwila będzie bezlitośnie wychwycona przez media i na pewno wypomniana księżnej. Czy gdybyśmy mogły stanąć na jej miejscu, nie zaakceptowały byście tych utrudnień tylko po to aby być szczęśliwie zakochaną żoną księcia?