Na depilację bikini szczególnie chętnie decydujemy się latem, przed sezonem urlopowym. Jest to prosty i wygodny sposób na pozbycie się niechcianych włosków na kilka tygodni. Depilacja bikini większości z nas kojarzy się z bólem i podrażnieniami.

Time for Wax, największa w Polsce sieć salonów depilacji woskiem, znalazła sposób, żeby depilacja bikini była prawie bezbolesna.

Magic Wax, czyli wosk naprawdę magiczny

Magic Wax to wyjątkowy wosk, wykorzystywany do depilacji najbardziej wrażliwych części ciała. Produkowany jest on na bazie naturalnego wosku pszczelego. Dzięki wyjątkowej formule, jest on bardziej elastyczny i dużo skuteczniejszy niż tradycyjne woski paskowe wykorzystywane w większości salonów. Nie przykleja się on do skóry, a bezpośrednio do włosków, dzięki czemu ból podczas depilacji jest minimalny, niemal w ogóle nieodczuwalny. Dodatkowo, posiada on niską temperaturę topnienia, co sprawia, że uczucie podczas jego nakładania przypomina przyjemny masaż.

Polecany jest on osobom szczególnie wrażliwym na ból i tym z delikatną skórą – jest on bardzo bezpieczny, można nakładać go kilkakrotnie na depilowaną skórę, bez ryzyka podrażnień. Aż 98% klientek Time for Wax zadeklarowało, że ponownie zdecydowałoby się na depilację z użyciem Magic Wax.

Depilacja bikini woskiem bez podrażnień

Depilacja bikini woskiem bez podrażnień

Klasyk, frencz, czy brazyliana?

Pytanie, które często zadajemy sobie po przyjściu do salonu depilacji woskiem – na jakie bikini się zdecydować? Niby nazwy klasyk, frencz i brazyliana są ogólnie znane, ale mało kto dokładnie wie, co się pod nimi kryje, a różnice między poszczególnymi rodzajami depilacji są znaczące.

Bikini klasyczne to najpłytsza z depilacji. Podczas zabiegu pozbywamy się wyłącznie włosków z pachwin, do linii majtek. Słynny frencz, czyli depilacja francuska, to usuwanie włosków z pachwin oraz wzgórka łonowego, z pozostawieniem „paseczka” na środku. Na taki rodzaj depilacji decyduje się 21% klientek Time for Wax.

Najbardziej popularny rodzaj depilacji, to depilacja brazylijska, czasem nazywana także depilacją hollywoodzką. Słynna brazyliana polega na usunięciu wszystkich włosków z miejsc intymnych. Daje kobietom poczucie komfortu i sprawia, że czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie.

Dlaczego warto postawić na depilację bikini woskiem?

Depilacja woskiem to naturalna metoda usuwania zbędnego owłosienia, której efektami możemy cieszyć się przez kilka tygodni. Będzie ona idealną opcją przed wakacjami – bo która z nas nie marzy o urlopie bez maszynki? Pierwsze włoski zaczynają się pojawiać dopiero po około 3 tygodniach od zabiegu, a przy regularnych wizytach odrastają słabsze i w mniejszej ilości. „Klientki wychodząc od nas z salonu mówią, że czują się piękniejsze, bardziej pewne siebie, a nawet….szczuplejsze! Brazyliana w magiczny sposób odejmuje lat, kilogramów i poprawia humor” – komentuje kosmetyczka z Time for Wax.

Dodatkowo, depilacja bikini woskiem może być niemal bezbolesna, właśnie przy wykorzystaniu naturalnego, bezpaskowego wosku Magic Wax, który nie wywołuje podrażnień i pozostawia skórę gładką.

Warto jednak pamiętać, żeby postawić na zaufany salon – nie każda kosmetyczka jest w stanie wykonać zabieg szybko i bezboleśnie. Aby tak się stało, potrzebne jest profesjonalne szkolenie i ćwiczenie swoich umiejętności w praktyce. W salonach Time for Wax wszystkie kosmetyczki są wyspecjalizowane w tej jednej, konkretnej usłudze i każdego dnia wykonują wiele depilacji, a co za tym idzie – depilują sprawniej, dokładniej i wiedzą, jak wykonać zabieg, aby był on szybki i przyjemny.

artykuł powstał we współpracy z TIME FOR WAX

Przeczytaj również o depilacji woskiem tutaj.