Ada Fijał to popularna aktorka i piosenkarka. Ostatnio zdobywa coraz większą popularność, poprzez swój kanał na serwisie Youtube, gdzie umieszcza krótkie komediowe filmy, z cyklu „ Peszyn for feszyn”.

Na kanale Ada Fijał parodiuje polskich celebrytów, osoby związane z modą, ale także samą siebie. Aktorka prowadzi również inspirujący profil na instagramie, gdzie poza zdjęciami kolorowych i oryginalnych stylizacji, zaraża potężną dawką poczucia humoru.

Ada Fijał – kariera aktorska 

Ada Fijał urodziła się w 1976 roku w Krakowie. Ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, a co ciekawe także kierunek stomatologiczny na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę stomatologa świadomie rzuciła dla aktorstwa, a po studiach debiutowała w 2004 roku na deskach teatru Starego w Krakowie.

Jako aktorka występowała również w Teatrze Słowackiego. Ada pracowała również jako dziennikarka TVP Kraków. Natomiast talent wokalny szlifowała występując dwa razy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2010 i 2013 roku. Próbowała swoich sił także podczas konkursu Eurowizji w 2011 roku. Aktorka wielokrotnie występowała w polskich serialach, między innymi w „ Samym życiu”, „ Klanie”, „ Na Wspólnej”, czy „ Barwach szczęścia”.

W latach 2012 do 2013 razem z Joanną Horodyńską oceniała stylizacje polskich gwiazd i celebrytów, w programie „ Gwiazdy na dywaniku” emitowanym w telewizji Polsat Café. Ada Fijał to odważna, wykształcona i zdecydowana kobieta. Kobieta z pazurem i niebanalnym, inteligentnym poczuciem humoru.

HANNA LIS PRZYGOTOWAŁA DLA WAS SUPER PRZEPISY KUCHNI ORIENTALNEJ

Ma niezwykłe wyczucie stylu, dlatego jest ceniona w świecie mody i jest stałą bywalczynią najważniejszych polskich pokazów mody. Jak sama mówi moda, oprócz tego, że jest jej pasją, jest też świetną zabawą. Coś w tym jest, bo aktorka nie boi się szalonych i nowoczesnych stylizacji, a w jej wizerunku i stylizacjach widać gust i smak.

Ada nie należy do grona gwiazd, które chętnie dzielą się życiem prywatnym. Jest jednak obecna w mediach społecznościowych, ale dokładnie selekcjonuje to, co pojawia się na jej Instagramie czy Youtubie. Wiemy natomiast, że Ada jest szczęśliwą mężatką i choć pochodzi z Krakowa, to wraz z mężem-informatykiem Piotrem Walczyszynem i ich synem Antkiem mieszkaja w Warszawie.