Wakacyjne podróże planujemu często przez cały rok. Marzymy o wypoczynku i relaksie, ale zdarza się, że wracamy sfrustrowani i zmęczeni. Co robić, aby wakacje faktycznie były pełne wrażeń i wypoczynku, podpowiada Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce Style Coach.

Połączenie stylu z piękną jakością życia, to nie tylko moja praca, ale też zadanie na życie. Doskonale wiem jak ubrania potrafią wpłynąć na samopoczucie. Tak samo jak fantastyczni ludzie, piękne książkowe historie czy pyszne jedzenie. Każdy z nas ma taką listę przyjemności i wartości, które sprawiają, że życie staje się przyjemniejsze. O czym warto pamiętać podczas wakacji?

Zawsze będę to powtarzać że najważniejsi są ludzie. Jeśli więc możesz wybrać się na wakacje z ukochaną przyjaciółką czy grupą ludzi, których kochasz, to oni sprawią, że gdziekolwiek będziesz, będzie dobrze.

Moim kerunkiem wakacyjnym często rządzą kulinarne upodobania. Wybieram taki kraj, w którym będę miała okazję spróbować lokalnych pyszności i odkryć nowe smaki. Ważne jest to, aby przed wyborem tawerny czy hotelu sprawdzić opinię gości, aby nie było rozczarowania.

wakacje

Jeśli kochasz rozwój osobisty, to możesz połączyć swój wyjazd z niezapomnianą inwestycją w siebie. Coraz częściej możesz wybrać wspaniały kierunek, taki jak Bali, Włochy czy Portugalia, które oprócz zwiedzania, pysznego jedzenia, proponują również warsztaty rozwojowe. Jeśli to dla Ciebie za dużo, zawsze możesz wziąć ze sobą dobrą książkę.

wakacje

Ubrania na wakacjach niby nie mają znaczenia. Jednak ja zalecam dobrze przygotować walizkę. Jako Osobista Stylistka często otrzymuję prośby o pomoc w skompletowaniu rzeczy na wyjazd. Zalecam wzięcie pięknych i zwiewnych sukienek, zwykłych topów czy wygodnych butów. Najważniejsze jest jednak to, aby były to ubrania wygodne, nasze ulubione i nie wymagające dużej inwestycji czasu w przygotowanie i prasowanie.

wakacje

Jest jednak coś, czego na wakacje zabierać nie powinnaś. Jest to praca, problemy i wszystko czym zajmujesz się na co dzień. Warto zostawić to wszystko za sobą. Nabrać dystansu, pozwolić sobie na wypoczynek, zapomnienie a może się okazać, że po powrocie dużo łatwiej będzie nam rozprawić się z codziennymi rozterkami.

I na koniec najpiękniejsze, co możesz zrobić. Zatrzymaj chwilę, potrafisz to zrobić?

Wydaje Ci się śmieszne i niemożliwe? Spróbuj doceniać każdą chwilę, bądź uważna, zatrzymaj się i doceń mijający czas. Zachwyć się wszystkim, co wydaje się być normlane. Zachód słońca, uśmiech przyjaciółki, piękne sztućce, pyszna nektarynka, bąbelki w wodzie, uśmiech kelnera, wschód słońca….jest tyle piękna, które Cię otacza. Zatrzymaj się, doceń, pokochaj i zacznij żyć pełnią życia. Zmienisz w ten sposób dużo więcej niż tylko wspomnienie z wakacji.

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).