W domowej przestrzeni, salon pełni rolę szczególną. To w nim spędzamy większość wolnego czasu – szukamy ukojenia i spokoju po ciężkim dniu w pracy, relaksując się na wygodnej kanapie w otoczeniu ulubionych książek. W salonie spotykamy się z innymi domownikami oraz przyjmujemy gości.

Zaprojektowanie wielofunkcyjnej przestrzeni wymaga wsłuchania się w potrzeby wszystkich jej użytkowników i zaproponowania rozwiązań, które przełożą się na komfort i wygodę. Z takimi wyzwaniami zmagają się na co dzień eksperci ze Studio Forma 96, którzy podpowiadają, jak urządzić salon, w którym doskonały design przenika się z funkcjonalnością. 

Na pierwszym miejscu wygodna sofa

Sercem niemal każdego salonu jest sofa. Wśród produktów znanych i cenionych marek, znajdują się rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nowoczesne sofy cechuje modułowość, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Ich szeroki wybór to domena Flexform. Stylowy narożnik tej marki – Groundpiece projektu Antonio Citterio – to ikona mebla wypoczynkowego. Stanowi niedościgniony wzór dla wielu firm związanych z wyposażeniem wnętrz na świecie. Budowany ze skrzydeł o różnej głębokości 100 – 120 cm pozwala na idealne dopasowanie wielkości do wnętrza. Groundpiece to w opinii jego posiadaczy „najwygodniejszy mebel na świecie”, a sam designer nazywa swój projekt „wyspą”, która wypełnia przestrzeń dzienną. Zupełnie odmiennym podejściem do tematu sof wyróżnia się na rynku Poliform.

W ofercie marki można dostrzec różnorodność stylistyczną zawierającą wszystkie koncepcje estetyczne, które kształtują współczesne życie. W portfolio Poliform znajdują się projekty znanego i cenionego designera Jean-Marie Massaud, który proponuje cztery różne modele sof. Britstol charakteryzuje się miękkimi kształtami, gwarantującymi wygodę, dzięki podwójnym poduszkom, Tribeca to liniowe formy przenikające się z dopracowaną w każdym detalu strukturą materiału. W kolekcji znajduje się również sofa o nienagannych proporcjach Paris-Seoul, a także ponadprzeciętnie elegancka – Matropolitan. 

Swoboda i komfort użytkowania 

We wnętrzu, które użytkujemy na co dzień, najważniejszy jest spokój i poczucie, że otacza nas coś, co sprawia nam przyjemność, odpowiada naszej psychice i nie jest wymuszone przez ten czy inny styl. Jak mówi Joanna Pazik, menadżer Studio Forma 96 – Jeśli lubimy przede wszystkim ład i harmonię, nawet najpiękniejszy w pełni otwarty regał nie będzie dla nas wygodny, bo nie zapanujemy nad jego zawartością w stopniu idealnym.

Salon na miarę potrzeb domowników 

Wnętrze idealne to takie, które sprawia, że jego użytkownicy czują się w nim komfortowo. Joanna Pazik przekonuje, że styl wnętrza powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika: Dla osób lubiących styl „country” kredensy z dużą ilością szuflad i przeszklonymi nadstawkami będą świetnie spełniały swą funkcję w salonie połączonym z jadalnią, natomiast dla kogoś, kto urządza swój salon w stylu minimalistycznym, naturalne będą komody zamknięte, pasujące wykończeniem do reszty domu, ale nie pokazujące swej zawartości.

Jak zapewnia menadżer Studio Forma 96 we wnętrzach w stylu industrialnym sprawdzą się otwarte regały z grubymi półkami, które pomieszczą księgozbiory miłośników tego stylu. – Podobną funkcję, a w zupełnie innym stylu spełnią częściowo przeszklone systemy zabudów (np. Wall system marki Poliform), które stają się integralną częścią salonu, wypełniając kolejne ściany –  łącząc w sobie bibliotekę, witrynę na zdjęcia czy pamiątki z podroży, małe biurko do domowej pracy czy wreszcie elegancki barek – dodaje. 

Doskonałość w każdym calu 

Stworzenie wnętrza, charakteryzującego się ponadprzeciętnym wzornictwem nie byłoby możliwe bez znanych i cenionych marek meblowych, za którymi stoją światowej sławy designerzy. Bazując na ich wiedzy, doświadczeniu i projektach, które nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom, możliwe jest stworzenie salonu na miarę potrzeb jego użytkowników, według ich indywidualnych upodobań. Mnogość rozwiązań dostępnych w ofercie Studio Forma 96, między innymi marek takich jak: Poliform, Flexform, Rimadesio, Poltrona Frau czy Gervasoni pozwala uwydatnić charakter przestrzeni i jej własny, niepowtarzalny styl. 

Studio Forma 96 od 27 lat specjalizuje się w wyposażaniu i projektowaniu ekskluzywnych wnętrz mieszkalnych, rezydencji oraz apartamentów. Firmę wyróżnia profesjonalne i kompleksowe podejście do realizacji – od koncepcji projektowej po profesjonalny montaż. Fundamentem marki jest doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Trzy studia projektowe w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu tworzą zaufane zespoły architektów, które dają gwarancję projektów na najwyższym poziomie.

Urządzając polskie oraz zagraniczne wnętrza Studio Forma 96 sięga po luksusowe meble wiodących europejskich producentów takich jak SieMatic, Poliform czy FlexformGervasoni, Rimadesio oraz Poltrona Frau. Dostępne w ofercie produkty hołdują zasadzie, że istota leży w formie, dlatego też łączą w sobie elegancję oraz komfort z doskonałym rzemiosłem i designem. Przemyślany, szeroki asortyment pozwala na znalezienie idealnych propozycji praktycznie do wszystkich pomieszczeń – począwszy od kuchni, poprzez garderobę, sypialnię, salon, po jadalnię. 

Więcej na: www.sf96.pl