To już trzecia edycja tego warszawskiego, kulinarnego święta. Od maja na peronach nieczynnego dworca Warszawa Główna Osobowa, przy ulicy Towarowej 3, działa Nocny Market. To inicjatywa, która zawładnęła sercami warszawiaków. Nocny Market to prawdziwy jedzeniowy targ, gdzie można na luzie spotkać się ze znajomymi i wspólnie rozkoszować się różnorodnymi potrawami kuchni z całego świata. 

Na czym polega Nocny Market?

Co weekend od czwartku do niedzieli, w godzinach od 17.00 nawet do 1.00, w miejscu peronów starego Dworca Głównego będzie można znaleźć food trucki, barber shopy, lifestylowe stoiska, a nawet mobilne studia tatuaży. Właściciele straganów kuszą wietnamskimi kanapkami, chińskimi pierożkami, sajgonkami, tajskim curry, albo tradycyjnymi burgerami, czy naturalnymi lodami. Są też inne słodycze, jak gofry, a także rzemieślnicze piwo. Do tego muzyka zapewniona przez DJów i gwar rozmów ludzi z różnych zakątków świata. Czy to nie brzmi jak klimatyczne miejsce na luźny wieczór w Warszawie?

PRZECZYTAJ O TRICKACH DZIĘKI KTÓRYM OCHŁODZISZ MIESZKANIE

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co ma w sobie?

Inspiracją do stworzenia tego rodzaju wydarzenia są podobne inicjatywy z zagranicy, na przykład z Berlina, gdzie pojawiały się oddolne koncepty ożywiania zapomnianych miejsc i tworzenia w nich współczesnych, pożądanych, wręcz hipsterskich stref z jedzeniem i piciem, w których można na luzie spędzić czas.

Istotny jest też fakt, że biorąc udział w Nocnym Markecie wspieramy drobnych przedsiębiorców, którzy jak czesto na miejscu widać, z ogromną pasją przekazuja swoja filozofię życiową czy kulinarną. Warszawski Nocny Market to kultowe miejsce, które zdążyło nabrać renomy wśród mieszkańców, a także zagranicznych turystów.

fot. pexels.com