W życiu każdej kobiety przychodzą czasem takie dni, kiedy zamiast spotkań towarzyskich, ma ochotę zaszyć się w domu z pudełkiem czekoladek albo paczką chipsów i obejrzeć film. Jeśli wyżej opisana  sytuacja brzmi znajomo, to świetnie się składa, bo właśnie przedstawiamy wam listę wybranych przez nas, najlepszych babskich filmów na lato, które wprowadzą was w wakacyjny klimat.

7 polecanych filmów w wakacyjnym letnim klimacie

Vicky, Cristina, Barcelona

Film naładowany hiszpańskim temperamentem, w reżyserii Woody’ego Allena. W rolach głównych świetni aktorzy: Javier Bardem, Penelope Cruz i Scarlett Johansson. To idealna pozycja, aby umilić sobie wieczór. Opowieść o burzliwej miłości, emocjach i niekonwencjonalnych relacjach damsko męskich, z intrygującą Barceloną w tle. 

Ukryte pragnienia

To starsza propozycja, reżyserowana przez Bernardo Bertolucciego. Wyjątkowy klimat, upalne, leniwe Włochy. Liv Tyler w roli nastoletniej Amerykanki, która poszukuje odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a także przeżywa pierwszą fizyczną, miłosną fascynację.

Moje wielkie greckie wesele

Urokliwa komedia romantyczna obrazująca życie rodziny Greków mieszkających w USA. Zabawne portrety członków klasycznej, imigranckiej rodziny, przywiązanej do tradycji, przeplatają się z rozkwitającą, początkowo nieakceptowaną miłością w tle. 

Pod słońcem Toskanii

Film na podstawie autobiograficznej książki Frances Mayes o tym samym tytule. Historia dojrzałej kobiety, która po rozwodzie kupuje stary dom w Toskanii i z pomocą polskiej ekipy budowlanej przywraca mu dawny blask i ponownie odkrywa radość życia. 

Jedz, módl się, kochaj 

Ekranizacja bestsellerowej powieści Elizabeth Gilbert. Nieszczęśliwa Elizabeth po rozstaniu z mężem postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Julia Roberts i Javier Bardem w pouczającej, terapeutycznej podróży przez Włochy, Indie oraz Indonezję. 

STYLOWE DODATKI NA UPAŁY – CZYTAJ !

Dirty Dancing

Nieśmiertelny klasyk, zarówno pierwsza jak i druga część to piękna historia o miłości z wakacjami w tle. Mieszanka ciepłego klimatu, tanecznych rytmów, emocji i uczuć.

 

Listy do Julii

To z kolei nieskomplikowana, amerykańska komedia romantyczna. Fabuła w połączeniu z pięknymi zdjęciami powoduje, że chcemy znaleźć się we Włoszech. Do tego nawiązania do historii Romeo i Julii oraz słoneczna, pełna sympatycznych ludzi i cudownych restauracyjek z wyśmienitą kuchnią Italia.