Uwielbiasz mieć elegancko pomalowane paznokcie? My też! Półki drogeryjne wprost uginają się pod ciężarem różnorodnych lakierów. Szkoda tylko, że efekt tradycyjnego manicure jest taki nietrwały – odpryski, zadrapania, pęknięcia no i jeszcze to czekanie, aż lakier wyschnie. Czy można inaczej?

Pewnie, że tak! Już teraz możesz cieszyć się pięknymi paznokciami, dzięki profesjonalnemu manicurowi żelowemu lub hybrydowemu. Nie wiesz, czym się różnią te metody, i która z nich będzie dla Ciebie lepsza? Przed udaniem się do salonu kosmetycznego poznaj z bliski ich tajemnice!

Trwałość paznokci hybrydowych i żelowych

Zarówno hybrydy, jak i żele trzymają się na paznokciach długo. Paznokcie hybrydowe warto zdjąć po ok. 3 tygodniach i wykonać nową stylizację – po tym czasie, nawet jeśli lakier nie odchodzi od brzegów paznokcia, to odrost jest już na tyle duży, że efekt po prostu przestaje zadowalać. Paznokcie żelowe mogą być noszone nawet dłużej – a wszystko dzięki możliwości uzupełnienia żelu. W porównaniu do tradycyjnego manicure wykonanego zwykłym lakierem obie metody zdecydowanie wygrywają – paznokcie są twarde, sztywne, odporne na pękanie i zadrapania. Nie musisz martwić się odpryskami.

Efekt i kształt paznokci

Hybrydy budowane są na naturalnej płytce, dlatego paznokcie muszą być zdrowe i mocne. Najlepiej też, by były przynajmniej średniej długości – sięgające opuszka lub za opuszek. Na takich paznokciach efekt będzie naprawdę doskonały i, co najważniejsze, naturalny. Warto wiedzieć, że manicure żelowy nie jest wcale prosty do zrobienia – dlatego niezwykle ważne jest, by wykonywać go w sprawdzonym salonie – profesjonalna stylistka umiejętnie zbuduje płytkę, by finalny efekt wyglądał pięknie i by paznokcie były odporne na działanie czynników zewnętrznych – tłumaczy ekspertka marki Semilac

Hybrydy a paznokcie żelowe – możliwość wydłużenia płytki

Jeśli zależy Ci na maksymalnie naturalnym efekcie, to lepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie hybrydy. Przed udaniem się do salonu kosmetycznego pozwól paznokciom urosnąć i dbaj o to, by nie uległy uszkodzeniu. Nie musisz ich przed wizytą piłować! Zrobi to za Ciebie stylistka, dobierając najlepszy kształt do Twojej płytki. Paznokcie żelowe to idealna opcja dla dziewczyn, które np. obgryzają paznokcie, albo często uszkadzają płytkę, zanim zdąży ona urosnąć na odpowiednią długość. Dla nich idealną opcją będą właśnie żele – stylistka, używając żelu budującego, nada płytce odpowiednią długość i kształt, a całość ozdobi wybranym przez Ciebie efektem.

Zdobienia

Stylizacyjne szaleństwo? Zarówno hybrydy, jak i żele są po prostu do tego stworzone! Obie metody pozwalają na wykonywanie dowolnych stylizacji – malowanie misternych wzorków, ozdabianie brokatem, pyłkami – wprawna stylistka wykona na Twoich paznokciach najmodniejsze efekty, których pozazdroszczą Ci koleżanki – radzi nam ekspertka marki Semilac.