cold brew

Cold Brew to niewątpliwe hit w koloryzacji włosów tej jesieni. To najnowszy trend w koloryzcji, której efekt zbliżony jest do koloru kawy parzonej na zimno. 

Cold Brew to metoda parzenia kawy, która jest modna już od kilku sezonów. Polega ona na “zaparzniu” zmielonych ziaren kawy letnią wodą. Tak przygotowana kawa powinna odstać aż 12 godzin, aby została wydobyta głębia smaku i koloru napoju kawowego. Następnie kawa jest filtrowana i gotowa do spożycia. Ciekawe prawda? Teraz cold brew zostaje przeniesione do salonów fryzjerskich, gdzie coraz więcej klientek farbuje włosy na kolor podobny do kawy parzonej właśnie w tym stylu.

Modę na koloryzację w stylu Cold Brew zapoczątkowała na Instagramie amerykańska dziennikarka Brittany Leitner. Takim hasztagiem oznaczyła ona swoje pofarbowane w odcieniu brązu z jaśniejszymi pasemkami. Bardzo szybko taki styl koloryzacji zdobył popularność i wiele dziewczyn własnie tak farbuje swoje włosy. W efekcie powstaje wiele jej wariacji, gdzie głęboki brąz przeplatany jest z pasemkami w kolorze toffee. Refleksy można dopasować do koloru karnacji i dlatego mogą one być nawet delikatnie czerwone, winne lub mogą mieć zimny odcień. Koloryzacja sprawdza się świetnie na włosach falowanych lub delikatnie falowanych.

cold brew

fot. www.instagram.com/fashionisers

Spradź jak dbać o zniszczone włosy.