kroplówka witaminowa

Kroplówki witaminowe to obecnie popularny trend w suplementacji. Kroplówki od dłuższego czasu popularne antidotum na kaca, leczenie zaćmy czy sposób na pozbycie się niechcianego cellulitu. Czy są kroplówki witaminowe, na czym polegają i czy są bezpieczne?

Prywatne kliniki medyczne, a nawet wyspecjalizowane gabinety kosmetyczne proponują swoim klientom kroplówki witaminowe. Jeszcze kilka lat temu zabieg ten był jednym z najdroższych i dostępny głównie dla celebrytów oraz sportowców. Dziś stały się one powszechne i niemal każdy może poddać się zabiegowi wtłoczenia witamin do organizmu za pomocą kroplówki.

Moda na kroplówki witaminowe przybyła do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Tam były one znane już w latach 70. XX wieku. Teraz świecą triumfy ponieważ odpowiadają one obecnemu trybowi życia. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, nasz dzień wypełnia mnóstwo zadań i stresów, które osłabiają organizm. Z braku czasu szukamy rozwiązań, które będą mieć niemal natychmiastowy efekt. Tak jest w przypadku kroplówek witaminowych.

Terapie witaminowe podawane dożylnie idealnie sprawdzają się w przypadku niedoborów witamin i składników mineralnych w organizmie. Dzięki bezpośredniemu wtłoczeniu do obiegu krwi skuteczniej i szybciej zaczynają działać. Mogą być antidotum na różne dolegliwości, problemy zdrowotne, niedobory odporności, a nawet poprawiać urodę. Kroplówki poprawiają nawodnienie organizmu, przyspieszają gojenie się ran po zabiegach, chronią skórę przed atakiem wolnych rodników i działają przeciwzapalnie. Dzięki aminokwasom znajdujących się w mieszankach witaminowych lepiej regeneruje się kolagen i poprawia wygląd oraz kondycję włosów, skóry i paznokci.

Podanie kroplówki witaminowej wymaga założenia wenflonu, czyli gumowej, cienkiej żyłki, która zostaje wprowadzona do żyły. Osoby, które boją się zwykłych pobrań krwi mogą czuć dyskomfort przy zakładaniu wenflonu. Zabieg wtłoczenia witamin trwa około 30 minut. W tym czasie można się zrelaksować i na moment zapomnieć o problemach dnia codziennego. Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, zatem metoda jest bezpieczna niemal dla każdego. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale najlepiej wykonać 3-5 powtórzeń, aby w pełni uzupełnić braki witaminowe w organizmie.