sekret

Każda z nas marzy o pięknych i zadbanych włosach. Jednak często mimo stosowania polecanych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów są one pozbawione blasku. Nie są w tak dobrej kondycji jak byśmy chciały. Odkrywamy przed Wami sekret zawsze pięknych i zdrowych włosów dzięki super prostej masce z siemienia lnianego.

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Prześcigamy się w pomysłach, aby je pielęgnować tak, żeby nasze włosy odzyskały blask i zawsze wyglądały zdrowo. Niestety często stosowanie specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów nie pomaga. Warto więc sięgnąć po domowe i sprawdzone triki naszych babć. Dziś odkrywamy sekret pięknych i zadbanych włosów – maska z siemienia lnianego. Przywróci ona nie tylko włosom ich witalność, ale też zapobiegnie ich rozdwajaniu czy elektryzowaniu.

Maskę z siemienia lnianego można w szybki i łatwy sposób przygotować samodzielnie. Do tego będą potrzebne:

  • 1/4 szklanki siemienia lnianego w ziarnach
  • niewielka ilość wrzątku

Ziarna siemienia lnianego należy zalać niewielką ilością wrzątku. Woda powinna zakrywać ziarna siemienia. Po kilku minutach utworzy się gęsty i przezroczysty żel. Można go wykorzystać jako żel, maseczkę lub odżywkę do włosów. Jeśli konsystencja żelu jest zbyt gęsta można dodać odrobinę wody. Przed użyciem żel należy odsączyć używając sitka lub gazy.

Maska z siemienia lnianego może być stosowana na każdy rodzaj włosów. Jej stosowanie przynajmniej raz w tygodniu sprawi, że włosy staną się bardziej miękkie i nawilżone. Siemię lniane doskonale podkreśla też naturalny skręt loków. Włosy są bardziej gładkie i odzyskają blask.