glow

Mówi się, że piękny uśmiech jest wizytówką każdej kobiety. Jedak również dobrze wykonany makijaż w stylu glow może mu dorównać. Przedstawiamy prosty sposób na jego wykonanie. Gwarantujemy, że nie będziecie chciały z niego zrezygnować!

Glow, czyli rozświetlenie skóry lubi każda kobieta. Makijaż z efektem glow uwydatnia pożądane partie twarzy, zakrywa niedoskonałości i rozświetla cerę. Dzięki niej nasza cera wygląda bardziej promiennie i zdrowo. Wykonując makijaż z efektem glow warto postawić na naturalne kosmetyki o lekkiej mineralnej formule, które nie obciąża skóry. Mają one dodać jej świeżości, wygładzić zmarszczki i wyrównać koloryt, a nie dodatkowo obciążyć skórę twarzy.

Kto może wykonać makijaż glow?

Makijaż rozświetlający może wykonać każda z nas niezależnie od typu urody i posiadanej cery. Jego ogromną zaletą jest to, że świetnie sprawdza się przy wielu okazjach i pasuje do każdej stylizacji. Jednak makijaż rozświetlający najbardziej wskazany jest dla cery zmęczonej, szarej. Zapobiegnie jej dalszemu przesuszeniu, rozświetli powstałe pod oczami cienie i wyrówna koloryt skóry.

Makijaż rozświetlający w 5 krokach

Do wykonania makijażu będzie potrzebne zaledwie kilka kosmetyków. Należy jednak pamiętać, aby były one naturalne i dobrej jakości. Wtedy unikniemy niebezpieczeństwa wystąpienia podrażnień i dodatkowe obciążenia skóry przez odcięcie dopływu powietrza do skóry twarzy. Makijaż w stylu glow wykona każda z nas samodzielnie rano. Wystarczy, że zastosujemy się do 5 zasad i będziemy mogły cieszyć się rozświetloną skórą przez cały dzień!

1.  Nawilżanie

Podstawą każdego makijażu jest nawilżona skóra. Nałóż na twarz ulubiony krem lub olejek nawilżający. Wklep go w skórę i odczekaj kilka minut aż się wchłonie.

2. Baza i podkład

Baza zwiększa trwałość podkładu. Warto nałożyć więc cienką warstwę na skórę twarzy przed nałożeniem podkładu. Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, najlepiej mineralnego. Wybierając podkład rozświetlający należy zwrócić uwagę na skład. Dobrze, aby była w nim mika – minerał, który doda skórze blasku. W zależności od tego ile kosmetyk zawiera miki możliwy jest wybór podkładu o wykończeniu mniej lub bardziej perłowym. Podkład należy nakładać warstwami aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Jego zadaniem jest zakrycie cieni, podkrążonych oczu czy drobnych zmarszczek.

3. Konturowanie

Konturowanie ma na celu podkreślenie tych partii twarzy, które szczególnie chcemy wyeksponować. Aby uzyskać ładny efekt polecamy zrezygnować z tradycyjnych ciemnych kolorów na rzecz strobingu. Jest to zabieg polegający na konturowaniu światłem, czyli rozświetlaczem. Nabierz go na cienki i zaznacz łuk pod brwiami i grzbiet nosa. Większym pędzlem nałóż kosmetyk na czoło i brodę. Im mniejsze masz czoło tym większy jego obszar należy rozjaśnić. Jest to zasada tak zwanego odwróconego trójkąta. Podczas nakładania rozświetlacza nie można zapomnieć o miejscy pod oczami. W przypadku jeśli nasza twarz jest trójkątna rozświetlacz powinien zostać też nałożony na kości żuchwy.

Dopełnieniem makijażu będzie muśnięcie policzków jasnym różem, nałożenie na usta ulubionego błyszczyka i podkreślenie rzęs tuszem. Tak przygotowany makijaż na pewno sprawi, że skóra twarzy będzie wyglądać promiennie i zdrowo, a my będziemy cieszyć się świetnym samopoczuciem przez cały dzień.

Weź udział w naszej akcji Poczuj z nami Święta i wygraj atrakcyjne nagrody.