Wcale nie dlatego, żeby się podobać innym. Wcale nie po to, aby zdobyć mężczyznę, ani dlatego, że taki obraz widzimy w mediach i w internecie. Wcale nie dlatego, że wypada, tak musi być i powinnaś spełniać oczekiwania innych. Mówię temu stanowcze nie, mówi Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach.

Mija pierwszy miesiąc nowego roku. Mamy za sobą postanowienia noworoczne, które często już pod koniec stycznia przestają być aktualne. Często na tej liście zmian pojawia się dbanie o siebie, chęć schudnięcia i zmian wizerunku. Niestety po pierwszych kilku tygodniach oblężenia w fitness clubach, już w kolejnych miesiącach liczba osób, które odwiedzają tego typu miejsca drastycznie spada.

Dlaczego motywacja trwa tylko chwilę

Dlatego, że bardzo często intencje nie są takie, które mogłyby zmotywować nas do faktycznego działania i nie odpuszczania po pierwszym „nie chce mi się”. Okazuje się, że chcemy schudnąć, bo ktoś powiedział, że najpiękniejsza kobieta to taka, która nosi rozmiar S, bo na plakatach widziałyśmy piękna modelką i rozpaczliwie pragniemy takie być, albo co gorsza partner twierdzi, że jesteś za duża.

Kochana, a dlaczego Ty chcesz zadbać o siebie?

Dopóki motywacja i chęć zmiany nie pochodzi z TWOJEGO serca, to może być naprawdę trudno z postanowieniami, czegokolwiek one dotyczą. Bo nawet jeśli nie wiesz, nie słyszysz, nie czujesz….to Twoje serce doskonale czuje, co jest autentyczne, wypływające z Twojego serca, a co nie. Jeśli chcesz zadbać o siebie, dać sobie pyszne jedzenie, ćwiczenia po których czujesz się fantastycznie, czujesz, że dbasz o siebie i kochasz siebie, to dużo łatwiej to realizować. Prawda?

To on, a nie ja

Zdarza się, że panowie wykupują w prezencie voucher do osobistej stylistki dla swojej kobiety. Wtedy taka pani trafia do mnie na przegląd szafy czy wspólne zakupy i zaczyna się dramat. Bo to fajny prezent, ale nie wtedy, jeśli czujemy, że to sugestia, że się komuś nie podobamy. Taka usługa ma sens tylko wtedy, gdy same tego chcemy. Gdy czujemy, że nie dajemy sobie w tym temacie same rady, a ja jako specjalistka chętnie pomogę. Wtedy to jest sama przyjemność, ale znowu przypomnę – ta intencja powinna wyjść z Twojego serca.

I tak samo będzie w zakresie jedzenia, ćwiczeń, dbałości o swoje ciało, włosy, wygląd zewnętrzny, ubranie, styl, rozwój osobisty, etc…zadbaj o siebie Kochana z miłości do siebie, z dbałości o najważniejszą osobę jaką w życiu poznałaś. SIEBIE. Wybierz to, co sprawia Ci przyjemność, poproś o pomoc innych wtedy, gdy wiesz, że z czymś nie dasz sobie rady. Ale nie rób niczego na siłę tylko dlatego, że ktoś tego oczekuje. Pytanie jest takie, czego chcesz Ty.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).